Pasaulyje

2016.05.06 14:14

Baltarusija incidentą Astravo AE statybose pavadino nereikšmingu

BNS 2016.05.06 14:14

Baltarusija pripažino įvykusį incidentą 50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo atominėje elektrinėje (AE), tačiau tikina, jog tai buvo ne konstrukcijų griūtis, o „pasiruošimo darbų defektas“.

„Ypač akcentuojame, jog užsakovo priimtų konstrukcijų pažeidimų ir griūties per visą Baltarusijos AE statybos laikotarpį nebuvo“, – žinių agentūrai „Belta“ sakė Baltarusijos energetikos ministerijos atstovas.

Tai jis pareiškė komentuodamas žiniasklaidos pranešimus remiantis vienos statybų įmonės iš Pinsko darbuotoju, jog statomoje branduolinėje jėgainėje viduryje įvyko incidentas – sugriuvo būsimo branduolinės priežiūros pastato atraminės konstrukcijos.

„Veikiausiai turėtas omenyje 2016 metų metų balandžio 8 dienos įvykis, kai liejant betoną ant būsimos buitinių ir pagalbinių patalpų perdangos, buvo iš dalies pažeistos prilaikančios konstrukcijos. Šis atvejis vertinamas kaip pasiruošimo darbų defektas, kurio padariniai pašalinti, griežtai vadovaujantis galiojančiais statybų reglamentais ir technologija. Defektas pašalintas, perdengimo blokas paruoštas betonavimui ir priduotas komisijai, vadovaujantis techniniais reikalavimais“, – sakė ministerijos atstovas.

Oficialius komentarus penktadienį pateikusio Baltarusijos Energetikos ministerijos atstovo pavardės Minsko žiniasklaida nenurodo.

Kaip skelbė baltarusių portalas belsat.eu, netoli sienos su Lietuva statomoje Astravo AE balandžio viduryje įvyko incidentas – sugriuvo būsimo branduolinės priežiūros pastato atraminės konstrukcijos, rašo portalas belsat.eu. Tai portalui pranešė vienos iš jėgainės statyboje dalyvaujančių Pinsko miesto organizacijų darbininkas, anot kurio, tai jau ne pirmas incidentas, tačiau atsakomybės už juos kol kas niekas neprisiėmė.

Jis nurodė, jog branduolinės priežiūros pastatas turi iškilti aikštelėje tarp dviejų jėgainės reaktorių. Pastato pamatus skubantys išlieti darbininkai vadovybės nurodymu užpylė per daug betono, konstrukcija neatlaikė svorio ir sugriuvo jos atramos. Naktį į objektą buvo iškviesta 20 darbuotojų, kurie dvi dienas pneumatiniais kūjais trupino 50 kubinių metrų betono.

Ketvirtadienį Lietuva iškvietė Baltarusijos ambasadorių ir įteikė notą dėl šio galimo incidento.