Pasaulyje

2021.03.04 17:07

Prie Naujosios Zelandijos įvyko 6,9 balo žemės drebėjimas, perspėjama dėl galimų cunamių

atnaujinta 18.49
BNS2021.03.04 17:07

Prie Naujosios Zelandijos Šiaurės salos krantų penktadienį įvyko galingas 6,9 balo žemės drebėjimas ir buvo laikinai paskelbtas cunamių pavojus, bet pranešimų apie padarytą žalą arba nukentėjusius žmones kol kas negauta.

Pranešime sakoma, kad 2 val. 27 min. vietos (ketvirtadienį 15 val. 27 min. Lietuvos) laiku įvykusio drebėjimo epicentras buvo už 180 km į šiaurės rytus nuo Gisborno, o židinys glūdėjo 10 km gylyje.

Požeminiai smūgiai buvo juntami visoje Šiaurės saloje – apie juos per vietinę seisminės stebėsenos sistemą „Geonet“ pranešė daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų.

Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras anksčiau buvo paskelbęs, kad Šiaurės salos krantus gali pasiekti 0,3-1 metro aukščio bangos, bet vėliau informavo, kad pavojus praėjo.

Naujosios Zelandijos nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra rekomendavo į šiaurę nuo Gisborno pakrantėje esantiems žmonėms skubiai trauktis į aukštesnes vietas, bet vėliau irgi šį perspėjimą atšaukė.

„Remiantis preliminariais žemės drebėjimo parametrais, pavojingos cunamio bangos galimos pakrantėse 300 km spinduliu nuo drebėjimo epicentro“, – sakoma Havajuose įsikūrusio Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centro pranešime.

Premjerė Jacinda Ardern buvo tarp gavusių perspėjimą paryčiais.

„Tikiuosi, visiems viskas gerai, ypač Rytų pakrantėje, turėjusioje pajusti visą žemės drebėjimo jėgą“, – per „Instagram“ parašė ji.

Naujoji Zelandija, patenkanti į vadinamąjį Ramiojo vandenyno „ugnies žiedą“ dažnai patiria žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų.

2011 metais 6,3 balo žemės drebėjimas Kraistčerčo mieste pražudė 185 žmones ir smarkiai nuniokojo jo centrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt