Pasaulyje

2016.05.06 10:17

Partijos suvažiavime Šiaurės Korėjos lyderis įtvirtins savo valdžią

Šiaurės Korėjos režimas penktadienį pradėjo valdančiosios partijos suvažiavimą, skirtą įtvirtinti Kim Yong-uno valdžiai. Paskutinis toks Darbo partijos suvažiavimas vyko 1980-aisiais. K. Yong-unas čia sakydamas kalbą turėtų pabrėžti būtinybę ir toliau stiprinti šalies ekonominius bei branduolinius pajėgumus.

Dėl šios propagandinės akcijos milijonai eilinių šalies gyventojų turėjo daugiau kaip 2 mėnesius dirbti papildomai, kad išpuoštų sostinę Pchenjaną ir aprūpintų visą šį daugiatūkstantinį renginį.


Geležine diktatūra ir pagrindinio lyderio asmenybės kultu paremtas Šiaurės Korėjos režimas tikisi pristatyti užsienio žiniasklaidai 7 partijos suvažiavimą kaip begalinės meilės ir pagarbos ženklą Šiaurės Korėjos vadovui K. Yong-unui. Tai užsienio žurnalistams buvo rodoma meilės partijai ir jos lyderiui skirtomis dainomis, kurias dainavo darželinukai ir moksleiviai. Specialiai užsienio žiniasklaidos atstovams skirtas koncertas Pchenjano moksleivių rūmuose truko daugiau kaip dvi valandas.

Kita vertus, Šiaurės Korėjos saugumiečiai labai aidžiai prižiūri tokius svečius ir griežtai kontroliuoja, ką gali pamatyti šalies sostinėje ir jos apylinkėse. Toliau į provinciją užsienio reporteriams važiuoti išvis draudžiama.

Kaimyninės Pietų Korėjos politologų nuomone, šis kongresas turėtų įtvirtinti K. Yong-uno valdžią ir jo dviejų tikslų politiką. Jaunasis šalies lyderis nuosekliai seka Šiaurės Korėjos komunistinio režimo įkūrėjo – savo senelio ir tėvo – pėdomis bandydamas sukurti tarptautiniu mastu pripažįstamą karinį šalies potencialą. Taip pat jis ir jo valdomas milžiniškas, drakoniškais metodais veikiantis, saugumo aparatas bando bet jau minimaliai aprūpinti šios skurdžios šalies gyventojus.

K. Yong-uno siekis įsigyti efektyvių branduolinių ginklų, kol kas Vakarų gynybos ekspertų nuomone, sėkmingų rezultatų nedavė. Nepaisant viso propagandinio triukšmo, Šiaurės Korėja taip ir nesugebėjo įvykdyti termobraduolinio bandymo, o jos atominės bombos vargu ar sumažintos iki tokio dydžio, kad jas galima būtų skraidinti jų pačių gamybos balistinėmis raketomis.

Keli pastarieji tokių raketų bandymai taip pat nebuvo sėkmingi. Reikia nepamiršti, kad visa tai daroma eilinių Šiaurės Korėjos gyventojų sąskaita, o jie, ypač provincijoje neretai balansuoja ant bado ribos. Manoma, kad partijos Kongrese lyderis bandys sutvirtinti savo pozicijas pakeisdamas dalį Centro komiteto ir politinio biuro narių jaunesniais ir sau ištikimais žmonėms, bei gali papildyti dabartinį maršalo titulą tapęs partijos vadu – tai yra generaliniu sekretoriumi, kaip buvo padaręs jo tėvas.