Pasaulyje

2021.03.04 14:11

Kaimyninės šalys grumiasi su trečiąja banga: Estijoje – nepaprastoji padėtis, Lenkijoje – užsikrėtimų rekordai

BNS, LRT.lt2021.03.04 14:11

Lenkijoje trečiadienį buvo fiksuotas didžiausias naujų COVID-19 atvejų prieaugis nuo lapkričio mėnesio pabaigos, užsikrėtimų koronavirusu skaičius toliau stabiliai auga. Trečioji banga dabar „nėra tik faktas“, bet „ji įsibėgėja“, perspėja šalies sveikatos apsaugos ministras, kurį cituoja „Notes from Poland“.

Lenkijoje trečiadienį patvirtinti 15 698 nauji užsikrėtimai, tai pusketvirto tūkstančio daugiau nei prieš savaitę, prieš dvi savaites atvejų buvo fiksuojama dvigubai mažiau. Pastarųjų 7 dienų nustatytų užsikrėtimų vidurkis viršija 10 tūkst. atvejų – tai daugiausiai nuo gruodžio mėnesio vidurio.

Lenkijos Vyriausybė nuo vasario vidurio perspėja, kad šalis gali susidurti su trečia COVID-19 banga, nes šalyje daugėja užsikrėtimų vadinamąja „britiška“ viruso atmaina.

„Šiandienos duomenys rodo, kad trečioji banga nebėra tik faktas, bet ji ir įsibėgėja. Deja, kasdien matome vis daugiau ir daugiau atvejų, tai iš tiesų neramina“, – TVN24 sakė Lenkijos sveikatos ministras Waldemaras Kraska.

„Mes tikėjomės trečiosios bangos“, sakė Lenkijos premjero patarėjas kovai su COVID-19 Andrzejus Horbanas, bet „deja ji atėjo, (o mes vis dar) nežinome, kaip ji atrodys“, rašo „Notes from Poland“.

Dabar Lenkijos ligoninėse užimta apie 15 tūkst. COVID-19 pacientams skirtų lovų, prie plaučių vėdinimo ventiliatorių yra prijungta apie 1 500 žmonių.

Tuo tarpu Estijoje nepaprastoji padėtis dar nebuvo paskelbta, bet iš esmės šalis yra atsidūrusi tokioje situacijoje, ketvirtadienį Vyriausybės spaudos konferencijoje pareiškė premjerė Kaja Kallas.

Pasak jos, vyriausybė įvedė labai griežtus suvaržymus, griežtesnius nei pernai pavasarį. Nuo to laiko buvo priimta įstatymų pataisų, kad vyriausybė galėtų įvesti suvaržymus neskelbdama nepaprastosios padėties, nurodė K. Kallas.

„Iš esmės nepaprastoji padėtis yra susiklosčiusi, – sakė ji. – Viruso plitimas primena sprogimą, todėl visi privalome laikytis suvaržymų. Kovo mėnuo bus labai sunkus.“

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad suvaržymais, kuriuos teko įvesti, siekiama stabdyti viruso plitimą ir kad gali būti įvesti dar griežtesni suvaržymai, įskaitant judėjimo ribojimą.

Valstybė griežčiau tikrina, kaip laikomasi ribojimų, įskaitant reikalavimą dėvėti kaukes, ir ketina tai daryti dar griežčiau, sakė K. Kallas.

Ji pridūrė, kad kompanijos, kurios nesilaikys suvaržymų, bus uždarytos be jokių kompensacijų.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10