Pasaulyje

2021.03.04 11:36

Nevykęs Slovakijos premjero pokštas: Rusijai už „Sputnik V“ vakciną pažadėjo dalį Ukrainos

LRT.lt2021.03.04 11:36

Slovakijos premjeras nevykusiu pokštu įžiebė diplomatinį ginčą su Ukraina. Kalbėdamas radijo laidoje Igoris Matovičius pajuokavo, kad šalis už rusišką vakciną „Sputnik V“ Kremliui pažadėjo atiduoti Ukrainos Užkarpatės regioną, rašo „The Moscow Times“.

Ukraina pareikalavo Slovakijos premjero atsiprašymo, o šiam teko aiškintis, kad jis tik juokavo. „Neatsižvelgiant į motyvus, žanrą ar kontekstą, tokie Slovakijos Vyriausybės vadovo komentarai, kurie yra tiesiogiai susiję su Ukrainos teritoriniu integralumu, yra kategoriškai nepriimtini“, išplatintame pareiškime nurodo Ukrainos Užsienio reikalų ministerija.

Ukrainos užsienio reikalų ministras tviteryje pasiūlė slovakų premjerui mainais už vakciną atiduoti Rusijai kelis Slovakijos regionus.

Ukraina yra uždraudusi „Sputnik V“ vakcinos naudojimą šalyje. 2014 metais Rusija aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį, pradėjo karinius veiksmus Rytų Ukrainoje, kur vadovauja, remia ir aprūpina prorusiškus separatistus.

Slovakija nusprendė įsigyti 2 mln. vienetų rusiškos „Sputnik V“ vakcinos nuo COVID-19, nors jos nėra patvirtinusi Europos vaistų agentūra (EVA). Vakcinos efektyvumas kelia specialistams abejonių, nes jos tyrimų duomenys nėra prieinami viešai, o informacijoje, pateiktoje moksliniam žurnalui „Lancet“, mokslininkai aptiko netikslumų.

Lietuvos valstybės vadovų teigimu, Rusija „Sputnik V“ vakciną naudoja kaip geopolitinį ginklą, nes vakcina siūloma užsienio valstybėms, o šalyje skiepijimo kampanija stringa.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10