Pasaulyje

2021.03.04 07:10

Naujausia informacija. Italija blokavo „AstraZeneca“ vakcinos gabenimą į Australiją

atnaujinta 21.02
BNS, ELTA2021.03.04 07:10

Italijos valdžia blokavo „AstraZeneca“ vakcinos eksportą į Australiją, praneša Italijos žiniasklaida.

Į Australiją turėjo būti vežama apie 250 tūkstančių vakcinos dozių.

Vakcinos nuo koronaviruso išvežimas iš Europos Sąjungos į trečiąją šalį pirmą kartą sustabdytas pagal naują eksporto kontrolės mechanizmą. Jis buvo pristatytas sausio pabaigoje, reaguojant į vakcinos gamintojų pareiškimus dėl tiekimo vėlavimų. Šia tvarka siekiama suteikti aiškumo, kur išvežama Europos Sąjungoje pagaminta vakcina.

Italijoje patvirtinti 22 865 nauji COVID-19 atvejai, mirė 339 žmonės

Italijoje praėjusią parą patvirtinti 22 865 nauji COVID-19 atvejai, mirė 339 anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija, informuoja agentūra „Reuters“.

Ankstesnę parą šalyje buvo patvirtinti 20 884 infekcijos atvejai ir 347 infekuotų pacientų mirtys.

Italijoje nuo protrūkio pradžios praėjusių metų vasarį nuo COVID-19 iš viso mirė 98 974 žmonės. Šalis pagal šį skaičių užima antrą vietą Europoje ir septintą – pasaulyje.

Ministerijos duomenimis, iki šios dienos Italijoje užregistruota kiek mažiau nei 3 mln. COVID-19 atvejų.

Lenkija pailgins laiką tarp pirmosios ir antrosios vakcinos dozių

Lenkija pailgins laiką tarp pirmosios ir antrosios vakcinos nuo koronaviruso dozių ir tik viena doze skiepys jau persirgusius šia infekcija, ketvirtadienį teigė vyriausybė.

Antroji „Pfizer“ vakcinos dozė bus suleidžiama ne po 14, o po 42 dienų po pirmosios, o antroji „AstraZeneca“ vakcinos dozė bus sušvirkščiama po 12 savaičių.

Koronavirusu persirgę žmonės bus skiepijami tik viena vakcinos doze ir tik praėjus pusmečiui po infekcijos, sakė už Lenkijos vakcinacijos kampaniją atsakingas vyriausybės pareigūnas Michalas Dworczykas.

Tyrimai rodo, kad antrosios dozės atidėjimas nekenkia vakcinos efektyvumui, sakė pareigūnas.

Antrosios dozės atidėjimas reiškia, kad daugiau žmonių gali gauti pirmąją dozę ir bent dalinį imunitetą, ES susiduriant su vakcinų stygiumi.

Lenkija šiuo metu užbaigia mokytojų skiepijimo kampaniją ir netrukus pradės skiepyti 65-70 metų amžiaus bei lėtinėmis ligomis sergančius žmones, sakė pareigūnas.

Dabartiniame plane numatoma iki kovo pabaigos pirmąja doze paskiepyti bent 3,5 mln. žmonių, sakė M. Dworczykas.

Iki šios dienos Lenkija yra paskiepijusi 2,34 mln. žmonių, iš kurių 1,28 mln. paskiepyti abiem dozėmis.

Lenkijos sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis šią savaitę sakė, kad visi pasiskiepyti norintys suaugę lenkai galės tai padaryti iki vasaros atostogų pabaigos.

Bulgarijoje auga infekcijų skaičiai, tačiau barai ir restoranai lieka atidaryti

Bulgarijoje auga naujų COVID-19 infekcijų skaičius – tačiau kovo pradžioje duris atvėrusiems barams leidžiama ir toliau priiminėti klientus. Krizės štabo ketvirtadienio duomenimis, naujų infekcijų, tenkančių 100 000 gyventojų per 14 dienų, skaičius šalyje siekia 285.

Užuot įvedus visuotinius ribojimus, svarstomos lokalios priemonės labiausiai pandemijos paveiktiems regionams, sakė sveikatos ministras Kostadinas Angelowas. „Epidemiologinė padėtis šalyje akivaizdžiai susijusi su naujos atmainos koronaviruso – vadinamojo britiško viruso – cirkuliacija“, – kalbėjo jis.

Bulgarijoje pirmadienį vėl duris atvėrė kavinės ir restoranai. Jau prieš tai atsidarė mokyklos ir vaikų darželiai, prekybos centrai, sporto ir šokių klubai. 6,9 mln. gyventojų turinčioje šalyje iki šiol virusas nustatytas 33 770 žmonių. Nuo pandemijos pradžios 10 413 pacientų mirė. Bulgarijoje iki šiol suleista beveik 250 000 vakcinos nuo koronaviruso dozių.

Vokietija leido skiepyti „AstraZeneca“ vakcina žmones nuo 65 metų

Vokietijos vakcinų komisija pateikė rekomendaciją, kad žmonės nuo 65 metų gali būti skiepijami vakcina nuo koronaviruso, sukurta bendrovės „AstraZeneca“ kartu su Oksfordo universitetu, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Vakcinų komisija dabar rekomenduoja skiepyti „AstraZeneca“ vakcina ir vyresnius kaip 65 metų žmones. Tai gera žinia vyresniems žmonėms, laukiantiems pasiskiepyti“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas.

Vokietija anksčiau sakė neturinti pakankamai duomenų, kad suteiktų leidimą vartoti šią vakcina vyresniems žmonėms, bet pakeitė poziciją, atsižvelgusi į naujausių tyrimų rezultatus.

Atnaujinta 17.00

Vengrija griežtina karantiną

Smarkiai augant COVID-19 infekcijų skaičiui, Vengrija griežtina priemones pandemijai suvaldyti. Nuo pirmadienio mažiausiai dviem savaitėms duris užvers visos parduotuvės, išskyrus maisto, buitinių prekių parduotuves, vaistines ir degalines. Tai ketvirtadienį virtualioje spaudos konferencijoje pareiškė kanceliarijos ministras Gergely‘is Gulyas‘as.

Dviem savaitėms darbą privalės nutraukti ir paslaugų teikėjai. Nuo pirmadienio iki balandžio 7 dienos uždaromi vaikų darželiai, nevyks pamokos pradinių klasių moksleiviams. Be to, nuo 20.00 iki 5.00 val. galios komendanto valanda. Turistinės kelionės į užsienį draudžiamos.

Vengrijoje pastarąją savaitę pandemija labai paaštrėjo. 10 mln. gyventojų turinčioje šalyje praėjusią parą nustatyti 6 278 nauji koronaviruso atvejai. Prieš savaitę jų dar buvo 2 853. Vengrijoje didelis ir COVID-19 pacientų mirštamumas. Nuo pandemijos pradžios mirė 15 476 žmonės.

Augant COVID-19 infekcijų skaičiui, Malta griežtina ribojimus

Dėl augančių COVID-19 infekcijos skaičių mažytė ES šalis Malta griežtina ribojimus. Restoranams ir kavinėms draudžiama aptarnauti klientus. Patiekalai gali būti parduodami tik išsinešimui, ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas Robertas Abela.

Piniginės baudos įmonėms, kurios pažeidžia pandemijos taisykles, padidintos iki 6 000 eurų. Įvedami ribojimai ir privatiems susitikimams namuose su žmonėmis iš kitų namų ūkių. Vaikai ir jaunimas iki 16 metų negalės užsiimti kontaktinėmis sporto šakomis.

Barai ir naktiniai klubai šalyje neveikia nuo lapkričio pabaigos. Naujos priemonės, pasak premjero, galios „kelias savaites“. Žiniasklaida įvardija balandžio 11 dienos datą.

500 000 gyventojų turinčioje šalyje praėjusią parą registruota 360 naujų infekcijų. Bendras infekuotųjų skaičius pasiekė 24 000.

Atnaujinta 15.40

Baltarusijoje per parą nustatyti 1 174 užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Baltarusijoje pastarąją parą nustatyti 1 174 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, trečiadienį paros prieaugis sudarė 1 311. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Bendras infekuotųjų skaičius Baltarusijoje pasiekė 291 621.

Nuo pandemijos pradžios Baltarusijoje mirė 2 011 pacientų, užsikrėtusių koronavirusu, pastarąją parą Covid-19 aukomis tapo 9 žmonės.

Baltarusijoje nuo pandemijos pradžios atlikti 4 951 979 testai dėl koronaviruso.

Stebėtojai abejoja oficialiais Minsko duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Bidenas sukritikavo „neandertalietiškus“ gubernatorių sprendimus atšaukti reikalavimą dėvėti kaukes

JAV prezidentas Joe Bidenas sukritikavo „neandertalietiškus“ Teksaso ir Misisipės valstijų gubernatorių sprendimus atšaukti reikalavimą dėvėti kaukes, pažymėdamas, kad COVID-19 pandemija Jungtinėse Valstijose toli gražu nėra įveikta.

„Manau, kad tai yra didelė klaida. Tikiuosi, kad visi jau suprato – šios kaukės daro poveikį. Mes beveik galime iš pagrindų pakeisti šios ligos esmę“, – žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė J. Bidenas, pabrėždamas, kad mirčių skaičius JAV ir toliau auga virš 500 tūkst. ribos.

„Šiuo metu paskutinis dalykas, kurio mums reikia, tai toks neandertalietiškas mąstymas, kad viskas gerai, nusiimkite savo kaukes, pamirškite jas. Tai vis dar svarbu“, – tvirtino JAV prezidentas.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) direktorė Rochelle Walensky pritarė J. Bidenui ir teigė, kad Teksaso ir Misisipės sprendimai atšaukti reikalavimą dėvėti kaukes buvo priimti pernelyg anksti.

„Dabar ne laikas atleisti visus apribojimus. Artimiausias mėnuo ar du yra iš tiesų esminiai. Raginu gyventojus dėvėti kaukę, laikytis socialinės distancijos“, – teigė ji.

Antradienį Teksaso ir Misisipės gubernatoriai, nepaisydami perspėjimų, paskelbė, kad verslai, įskaitant restoranus ir barus, galės veikti kaip įprasta jau nuo kitos savaites, o gyventojams nebereikės dėvėti kaukių.

Atnaujinta 13.04

PSO perspėja, kad naujų COVID-19 atvejų Europoje vėl daugėja

Naujų COVID-19 atvejų skaičius Europoje, po šešių savaičių smukimo, vėl ėmė didėti, ketvirtadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

„Praėjusią savaitę naujų Europoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius išaugo 9 proc., jis siekė šiek tiek daugiau nei milijoną. Taip baigėsi šešias savaites trukęs naujų atvejų Europoje mažėjimo laikotarpis, naujų atvejų padaugėjo daugiau nei pusėje visų regiono šalių“, – spaudos konferencijos metu teigė PSO Europos padalinio vadovas Hansas Kluge.

Atnaujinta 12.44

Latvija patvirtino 646 naujus COVID-19 atvejus, mirė 12 žmonių

Latvija per praėjusią parą patvirtino 646 naujus užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejus, rodo Ligų prevencijos ir kontrolės centro (SPKC) duomenys.

Per pastarąją parą užregistruota 12 su COVID-19 siejamų mirties atvejų.

Viena auka priklausė 40–49 metų amžiaus grupei, dvi – 60–69 m., šešios – 70–79 m. ir trys – 80–89 m.

Per 24 val. Latvijoje buvo atlikti 15 156 koronaviruso tyrimai, 4,3 proc. tyrimų atsakymų buvo teigiami.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 88 668 žmonės. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 1 666.

Atnaujinta 12.31

Lenkijos Vyriausybė neketina skiepyti savo narių be eilės

Lenkijos Vyriausybė neketina skiepyti savo narių be eilės. Tai ketvirtadienį radijo stoties ZET ryto laidoje pareiškė ministrų kabineto atstovas spaudai Piotras Mülleris.

„Tokių planų nėra“, – sakė jis, paklaustas apie ministrų kabineto narių vakcinaciją be eilės. „Mes visi žinome, su kokia visuomenės reakcija susidurtume“, – pridūrė P. Mülleris.

Vakcinacijos procesas Lenkijoje prasidėjo praėjusių metų gruodžio 27 d. Per du mėnesius šalis gavo daugiau kaip 4,4 mln. „Pfizer“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinų dozių. Daugiau kaip 3,4 mln. dozių jau panaudota. Pirmoji preparato dozė suleista daugiau kaip 2,2 mln. Lenkijos gyventojų, o 1,2 mln. lenkų jau paskiepyti du kartus.

Lenkijoje pirmiausia buvo skiepijami medikai. Dabar atėjo vyresnių kaip 70 metų amžiaus žmonių ir mokytojų eilė. Vėliau planuojama skiepyti kariškius ir rizikos grupių atstovus. Vakcinacijos tempus lėtina nepakankamas skiepų tiekimo mastas. Iki kovo pabaigos planuojama paskiepyti 3 mln. žmonių.

Lenkijoje – 15 250 naujų COVID-19 atvejų, mirė 289 žmonės

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 15 250 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė 289 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas ketvirtadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną skelbta apie 15 698 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 309 mirusius pacientus.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 750 659 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 44 649 užsikrėtusieji mirė.

Ministerija ketvirtadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 15 992 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 650 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 448 619 žmonių, iš jų 7 140 – per praėjusią parą, nurodė ministerija.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad iki ketvirtadienio ryto Lenkijoje pirmąją vakcinos dozę yra gavę 2 338 137 žmonės, o abiem dozėmis paskiepyti 1 281 179 asmenys.

Atnaujinta 11.05

Estijoje nustatyta 1 420 naujų koronaviruso infekcijos atvejų, mirė aštuoni žmonės

Estijoje praėjusią parą nustatyta 1 420 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų, mirė aštuoni anksčiau užsikrėtę asmenys, penktadienį pranešė Sveikatos taryba.

Per parą buvo atlikti 6 969 koronaviruso testai, 20,4 proc. jų rezultatų buvo teigiami.

Per dvi savaites patvirtintų COVID-19 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičius dabar siekia 1153,2.

Dėl infekcijos šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 564 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios iki šios dienos Estijoje užregistruota 70 610 koronaviruso infekcijos atvejų, 623 užsikrėtę gyventojai mirė.

Iki šios dienos šalyje bent viena vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 87 086 žmonės.

Atnaujinta 10.48

Rusijoje per parą nustatyti 11 385 užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Rusijoje per parą nustatyti 11 385 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Kaip pranešė ketvirtadienį žurnalistams federalinis operatyvinis kovos su koronavirusu štabas, bendras infekuotųjų skaičius šalyje pasiekė 4 290 135.

Šiuo metu Rusijoje gydomi 332 455 pacientai.

Per pastarąsias 24 valandas Rusijoje koronaviruso aukomis tapo 475 žmonės. Trečiadienį buvo pranešta apie 452 pacientų mirtį. Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 87 823 infekuotieji.

Štabo duomenimis, mirštamumas nuo Covid-19 Rusijoje išaugo iki 2,05 proc.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Vokietijoje palaipsniui bus švelninami suvaržymai dėl koronaviruso

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį paskelbė, kad nuo kitos savaitės šalyje bus palaipsniui švelninami suvaržymai dėl koronaviruso, augant regionų lyderių ir visuomenės spaudimui gauti daugiau laisvės po kelių mėnesių uždarymo.

„Naują pandemijos etapą“ paskelbusi A. Merkel teigė, kad nuo pirmadienio bus leista labiau bendrauti namų ūkiams.

Be to, visoje šalyje vėl galės veikti knygynai, gėlių parduotuvės ir sodo centrai. Tolesnis ribojimų švelninimas bus glaudžiai susijęs su vietiniu sergamumo lygiu, sakė ji po derybų su Vokietijos žemių vadovais.

Vokietija žada rekomenduoti „AstraZeneca“ vakcina skiepyti vyresnius nei 65 m. žmones

Vokietija netrukus patvirtins „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurtą vakciną vyresniems nei 65 m. žmonėms, trečiadienį teigė šalies kanclerė A. Merkel.

„Vokietijos vakcinų komisija, kurios rekomendacijas vertiname ir jomis sekame, patvirtins „AstraZeneca“ vakciną vyresnėms amžiaus grupėms“, – teigė kanclerė, po susitikimo su regioniniais lyderiais, kurio metu buvo aptarti tolimesni kovos su pandemija žingsniai.

Vokietija anksčiau skelbė, kad „AstraZeneca“ vakcinos saugumui ir efektyvumui vyresniems nei 65-erių asmenims įvertinti nepakanka duomenų, tačiau A. Merkel trečiadienį paskelbė, kad dėl pasirodžiusių naujų tyrimų rezultatų, šis įsitikinimas pasikeitė.

Atnaujinta 07.13

Brazilijoje antrą dieną iš eilės užregistruota rekordiškai daug mirčių nuo COVID-19

Brazilijoje trečiadienį, antrą dieną iš eilės, užregistruota rekordiškai daug mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 – 1 910, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Daugelyje pasaulio šalių augančiam naujų užsikrėtimo atvejų skaičiui vis labiau apkraunant sveikatos apsaugos sistemas, Brazilijoje iš viso patvirtintas 259 271 mirties nuo COVID-19 atvejis, nurodo Sveikatos apsaugos ministerija. Tai yra antras didžiausias skaičius pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

„Pirmą kartą nuo pandemijos pradžios visoje šalyje pastebime pablogėjimą, – prieš paskelbiant naujausius duomenis sakė visuomenės sveikatos institutas „Fiocruz“. – Padėtis kelia nerimą.“

Ankstesnę dieną 212 mln. gyventojų turinčioje šalyje irgi buvo užfiksuotas mirčių nuo COVID-19 rekordas: mirė 1 641 žmogus.

Šalyje pastarąją savaitę registruojama daugiausia mirčių nuo pandemijos pradžios: per dieną vidutiniškai miršta 1 331 žmogus.

Brazilijoje iš viso patvirtinta per 10 718 000 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, iš jų 71 704 – per praėjusią parą.

Brazilija ir toliau neturi vieningo atsako į pandemiją: atskiri miestai ir valstijos nustato savo politiką, o kraštutinių dešiniųjų prezidentas Jairas Bolsonaro kiekviena pasitaikiusia proga pliekia ekspertų rekomendacijas dėl pandemijos valdymo, priešinasi karantino priemonių įvedimui ir reikalavimui dėvėti kaukes.

Taip pat kritikuojamas lėtas gyventojų skiepijimas.

Dabar situaciją pablogino užsikrėtimo atvejų, kylančių dėl švenčių ir karnavalo sezono, padidėjimas, daug žmonių nepaisant oficialių renginių atšaukimo ir rengiant didelius susibūrimus ir slaptus vakarėlius.

Ekspertai teigia, kad dėl naujausios bangos kaltas ir naujo viruso varianto, žinomo kaip P1, atsiradimas Amazonės atogrąžų miškų mieste Manause.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10