Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.14 16:39

JAV: H. Karzai kalba stato į pavojų NATO karius Afganistane

ELTA 2013.03.14 16:39

Aukšto rango JAV generolas perspėjo, kad Afganistano prezidento Hamido Karzai „kurstanti kalba“ stato užsienio pajėgas į pavojų, informuoja BBC.  

Aukšto rango JAV generolas ir NATO pajėgų vadovas generolas Josephas Dunfordas perspėjo, kad Afganistano prezidento Hamido Karzai „kurstanti kalba“ stato užsienio pajėgas į pavojų, informuoja BBC.

Sekmadienį H. Karzai sakė kalbą, kuri buvo transliuojama per Afganistano televiziją, ir pareiškė, kad JAV ir Talibanas slapta bendrininkauja ir nori prailginti konfliktą Afganistane. Prezidentas kalbėjo apie šeštadienį Kabule ir Koste surengtus išpuolius, per kuriuos žuvo 19 žmonių. Jis teigė, kad išpuoliais Talibanas ir JAV nori įbauginti afganistaniečius ir juos įtikinti, kad po 2014 metų padėtis šalyje pablogės. 2014 metais užsienio kariai užbaigs kovinę misiją Afganistane.

JAV ir NATO pajėgų vadovas generolas Josephas Dunfordas aukštiems kariuomenės vadams nusiųstoje žinutėje teigia, kad tokie H. Karzai pasisakymai gali paskatinti Afganistano saugumo pajėgas pulti užsienio karius. Žinią paviešino laikraštis „The New York Times“.

NATO vadovaujamų Tarptautinių saugumo palaikymo Afganistane pajėgų (ISAF) vadas sakė, kad J. Dunfordo žinutė yra „protinga“.     

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi