Pasaulyje

2016.05.05 14:43

Armėnija svarsto dėl Kalnų Karabacho nepriklausomybės pripažinimo

ELTA2016.05.05 14:43

Ketvirtadienį Armėnijos vyriausybė apsvarstė įstatymo projektą dėl Kalnų Karabacho Respublikos (KKR) nepriklausomybės pripažinimo ir perdavė jį parlamentui, praneša „RIA Novosti“.

Atitinkama išvada priimta be svarstymo ir diskusijų. Be to, vyriausybė priėmė sprendimą sušaukti neeilinį parlamento posėdį.

Įstatymo projektą parengė opozicinėms frakcijoms atstovaujantys Armėnijos parlamento deputatai Zarui Postandžian ir Grantas Bagratianas.

Z. Postandžian jau ne kartą buvo pateikusi Armėnijos vyriausybei įstatymo projektą dėl KKR pripažinimo, bet ministrų kabinetas jį vis atmesdavo.

Armėnija iki šiol nepripažįsta Kalnų Karabacho nepriklausomybės, aiškindama tai nenoru pakenkti derybų procesui.

Padėtis Kalnų Karabacho konflikto zonoje smarkiai susikomplikavo naktį į balandžio 2-ąją. Vyko mūšiai, per kuriuos buvo naudojama aviacija ir artilerija. Šalys vis kaltina viena kitą pažeidinėjant paliaubas.

Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktas dėl Kalnų Karabacho prasidėjo 1988 metų vasarį, kai Kalnų Karabacho autonominė sritis, kur gyventojų daugumą sudaro armėnai, pareiškė pasitraukianti iš Azerbaidžano SSR sudėties. 1991 metų rugsėjį autonomijos administraciniame centre Stepanakerte buvo paskelbta, kad įkuriama Kalnų Karabacho Respublika. Kilus kariniam konfliktui, Azerbaidžanas prarado Kalnų Karabacho kontrolę.

Nuo 1992 metų vedamos derybos dėl Kalnų Karabacho konflikto taikaus sureguliavimo, bet jos iki šiol nedavė rezultatų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.