Pasaulyje

2021.03.03 16:55

Pirmas Navalno įrašas iš kolonijos: „vienintelė pramoga – kulinariniai eksperimentai“

atnaujinta 17.11
ELTA, LRT.lt2021.03.03 16:55

Įkalintas Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas patalpino pirmą įrašą socialiniame tinkle „Instagram“ po to, kai buvo perkeltas į SIZO-3 „Kolčiugino“ koloniją Vladimiro srityje. Dėl kokių priežasčių jis buvo perkeltas į šią koloniją, o ne kalinamas, kaip numatyta Kolonijoje nr. 2 Pokrovo srityje, neaišku.

„Man viskas gerai, treniruočių kieme net yra skersinis“ – juokauja A. Navalnas.

„Dar negavau laiškų ir dar mažiau žinau apie tai, kas vyksta išoriniame pasaulyje. (...) Bibliotekos dar nepavyko pasiekti, todėl vienintelė pramoga yra kulinariniai eksperimentai“, – teigia A. Navalnas. Anot įkalinto opozicionieriaus, kaliniams nėra tiekiamas maistas, todėl jie eksperimentuoja su savo turimais ištekliais ir „krekeriais“.

A. Navalno advokatas televizijai „Dožd“ nurodė, kad opozicionierius laikomas kalėjimo kameroje su dar 2 kaliniais, jie neturi nei šaldytuvo, nei virdulio.

Rusijoje su Navalnu susijusi medikų profsąjunga paskelbta „užsienio agente“

Rusija trečiadienį medikų profsąjungą, siejamą su suimtu Kremliaus kritiku Aleksejumi Navalnu, paskelbė esant „užsienio agente“, tačiau grupė pažadėjo ir toliau remti medikus bei ligoninių darbuotojus.

„Gydytojų aljansas“ kritikavo Maskvos įvestas prieš koronaviruso protrūkį nukreiptas priemones. Grupės atstovai apkaltino valdžią nesugebėjimu nuo COVID-19 apsaugoti medikų, jų teigimu, pareigūnai sumenkino pandemijos protrūkio grėsmes.

Šiai profsąjungai vadovauja Anastasija Vasiljeva, kuri yra A. Navalno asmeninė gydytoja. Išplatintame vaizdo įraše ji grojo pianinu, kai sausio mėnesį policija vykdė kratą medikės bute.

„Gydytojų aljanso“ grupė trečiadienį buvo paskelbta „užsienio agente“, – teigiama naujienų agentūrai AFP išsiųstame Rusijos teisingumo ministerijos pranešime.

Rusijoje tokiu apibūdinimu organizacija yra įpareigojama specialiai žymėti dokumentus ir juos pateikti, kad būtų atidžiai ištirtas organizacijos darbuotojų sąrašas ir finansai.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10