Pasaulyje

2021.03.03 15:14

Cichanouskajos ekstradicija: režimas siekia nukreipti dėmesį ir užsiima saviterapija?

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.03.03 15:14

Antradienį Minsko režimas paskelbė inicijuojantis opozicionierės Sviatlanos Cichanouskajos ekstradicijos procedūrą. LRT RADIJO bendradarbis Maksimas Milta teigia, kad tokie režimo žingsniai nestebina – panašūs veiksmai vykdyti prieš kitus opozicionierius: Pavelą Latušką, „NEXTA“ kanalo „Telegram“ tinkle įkūrėjus.

Režimas S. Cichanouskajos paiešką paskelbė dar spalį, rugpjūtį ji išvyko į Lietuvą, siekdama apsisaugoti nuo persekiojimo.


„Šiuos veiksmus galima vertinti nebent kaip informacinį triukšmą, tačiau lygiai taip pat reikia pripažinti, kad tai panaši veiksmų logika, kurią Kremlius taiko prieš (Aleksejaus) Navalno bendražygius, kurie yra užsienyje“, – teigia M. Milta.

Jo nuomone, ekstradicijos inicijavimo laikas galėjo būti parinktas specialiai, taip siekiant apsunkinti opozicionierės užsienio vizitus ir susitikimus su valstybių vadovais.

„Tai tikrai nėra jokia naujiena, nebent režimo saviterapija“, – sako M. Milta.

Lietuvos institucijos nurodo ekstradicijos prašymo negavusios, M. Miltos nuomone, toks prašymas vargu ar ir būtų patenkintas.

„Manyčiau, tai tikrai nėra realu. Režimo ketinimai – iškelti tam tikras abejones pačios Cichanouskajos ir viso Baltarusijos demokratinio judėjimo atžvilgiu“, – teigia M. Milta.

Anot jo, tokiais veiksmais režimas gali bandyti pridengti savo manevrus: dabar šalyje tęsiasi „Telegram“ kanalų autorių suėmimai, susidorojama su nepriklausomą informaciją teikiančiais žmonėmis, skiriamos įkalinimo bausmės žurnalistams ir medikams.

„Tai režimo motyvacija, išblaškyti, sukurti informacinį triukšmą tų asmenų, dėl kurių abejonių nėra, atžvilgiu. O abejonės kaip tik yra dėl režimo ir jo nebaudžiamumo“, – sakė M. Milta.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10