Pasaulyje

2016.05.04 22:38

Baltarusijos opozicija Rusijos baikerius laiko hibridinio karo dalimi

15min.lt 2016.05.04 22:38

Baltarusijos opozicijos atstovas, „Liaudies fronto“ partijos lyderis Aliaksejus Janukevičius oficialiai pareikalavo generalinio prokuroro, kad Rusijos „Naktinių vilkų“ baikerių gauja būtų paskelbta ekstremistine organizacija, nepageidaujama Baltarusijoje, skelbia Laisvosios Europos radijas.

„Liaudies frontas“ atkreipė dėmesį į „Nakties vilkų“ vado Aleksandro Zaldostanovo pareiškimą, kad „Baltarusija yra Rusijos dalis“. Tokį pareiškimą „Chirurgu“ vadinamas baikeris paskelbė balandžio 30-ąją.

Baltarusijos opozicijos atstovai taip pat atkreipė dėmesį, kad Krymo aneksiją palaikę ir Rytų Ukrainoje aktyviai veikę baikeriai bando kurti savo skyrius ir Baltarusijoje.

A. Janukevičiaus teigimu, tokia veikla gali būti prilyginama hibridinio karo veiksmams ir Baltarusijos teisėsauga neturėtų taikstytis.

Apie tai, kad Baltarusija gali tapti nauju Kremliaus agresijos taikiniu, yra prabilęs ir buvęs Vladimiro Putino patarėjas Andrejus Ilarionovas.

„Naktinių vilkų“ organizacijos nariams sankcijas yra pritaikiusios ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Ši baikerių grupuotė atvirai palaikė agresyvią Rusijos politiką, karinius veiksmus Ukrainoje, Krymo aneksiją.

Grupuotės nariai praėjusiais metais simboliniu važiavimu iki Berlyno pažymėjo sovietų pergalę Antrajame pasauliniame kare. Šis žygis išprovokavo itin didelį pasipiktinimą Lenkijoje bei Baltijos šalyse.