Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.14 14:50

EP siūlo sugriežtinti bausmes už neapykantos nusikaltimus

ELTA 2013.03.14 14:50

Europos Sąjungoje niekada neturi būti priimtina jokios rūšies netolerancija ir diskriminacija, pažymima rezoliucijoje, kurią ketvirtadienį didele balsų dauguma priėmė Europos Parlamentas (EP).

Europos Sąjungoje niekada neturi būti priimtina jokios rūšies netolerancija ir diskriminacija, pažymima rezoliucijoje, kurią ketvirtadienį didele balsų dauguma priėmė Europos Parlamentas (EP).

Joje raginama sugriežtinti atsakomybę už neapykantą kurstančių kalbų skatinimą ir neapykantos nusikaltimų kurstymą, pranešė EP spaudos tarnyba.

EP su nerimu pažymi, kad ES šalyse plinta diskriminacija ir neapykantos nusikaltimai, susiję su rasizmu, ksenofobija, priešiškumu romams ir žydams, religine netolerancija, taip pat lytine orientacija, lytine tapatybe ar priklausymu mažumai. Europarlamentarai ragina ES ir jos valstybes stiprinti kovą su tokiais nusikaltimais. Jie kviečia užtikrinti deramą švietimą ir puoselėti pagarbos bei tolerancijos kultūrą, o kartu užtikrinti, kad žmonės žinotų savo teises ir praneštų apie neapykantos nusikaltimus. Tokie nusikaltimai turi būti registruojami ir veiksmingai tiriami, už juos turi būti traukiama baudžiamojon atsakomybėn, o nukentėjusieji turi gauti deramą paramą, apsaugą bei kompensaciją, pažymima rezoliucijoje.

EP prašo persvarstyti 2008 m. ES Tarybos pamatinį sprendimą dėl baudžiamosios atsakomybės už rasizmo ir ksenofobijos nusikaltimus, patvirtinti ES lygybės, susijusios su lytine orientacija ir lytine tapatybe, veiksmų planą, bei užtikrinti nacionalinių romų integracijos planų įgyvendinimą. Savo ruožtu siūloma suteikti daugiau galių valstybių institucijoms, atsakingoms už kovą su diskriminacija, siekiant sugriežtinti atsakomybę už neapykantą kurstančių kalbų skatinimą ir neapykantos nusikaltimų kurstymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi