Pasaulyje

2021.03.03 07:14

Naujausia informacija. Vokietijoje „britiškos“ atmainos koronavirusas sudaro 46 proc. naujų atvejų

atnaujinta 22.45
BNS, ELTA2021.03.03 07:14

Vokietijoje vis labiau plinta „britiškos“ atmainos koronavirusas. Roberto Kocho instituto (RKI) duomenimis, atsitiktine tvarka ištyrus 25 000 praėjusios savaitės teigiamų testų, 46 proc. atvejų nustatyta B.1.1.7 mutacija.

Prieš mėnesį „britiškos“ atmainos koronaviruso dalis sudarė 6 proc., praėjus dviem savaitėms – jau 22 proc.

Anot RKI, tikėtina, kad virusas B.1.1.7 dar labiau plis. Tai yra labiau užkrečiama mutacija, kuri, remiantis pirmosiomis studijomis, dažniau sukelia ir sunkią ligos eigą.

Vasario vidurio duomenimis, B.1.1.7 atmainos koronavirusas Jungtinėje Karalystėje jau sudaro 95 proc. naujų infekcijos atvejų. Jis iki šiol nustatytas daugiau kaip 80 šalių.

Italijoje patvirtinti 20 884 nauji COVID-19 atvejai, mirė 347 žmonės

Italijoje praėjusią parą patvirtinti 20 884 nauji COVID-19 atvejai, mirė 347 anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija, informuoja agentūra „Reuters“.

Ankstesnę parą šalyje buvo patvirtinti 17 083 infekcijos atvejai ir 343 infekuotų žmonių mirtys.

Italijoje nuo protrūkio pradžios praėjusių metų vasarį nuo COVID-19 iš viso mirė 98 635 žmonės. Šalis pagal šį skaičių užima antrą vietą Europoje ir septintą – pasaulyje.

Ministerijos duomenimis, iki šios dienos Italijoje užregistruota 2,98 mln. COVID-19 atvejų.

Estijoje įsigaliojo papildomi koronaviruso apribojimai

Estijoje trečiadienį įsigaliojo papildomi koronaviruso apribojimai, sveikatos ekspertams įspėjant dėl didėjančio sergamumo koronavirusu.

Vyriausybė nurodė uždaryti laisvalaikio, kultūros ir pramogų įstaigas, nors iki šiol joms buvo leidžiama dirbti ribotu pajėgumu.

Mokyklos tęsia darbą daugiausiai nuotoliniu būdu, kontaktiniu būdu mokosi tik pradinių klasių moksleiviai.

Lauke leidžiama būriuotis ne didesnėms kaip 10 žmonių grupėms.

Nors restoranai anksčiau galėjo dirbti 50 proc. pajėgumu ir iki 18 val., vyriausybė nusprendė pajėgumus sumažinti iki 25 proc. ir leido dirbti tik darbo dienomis.

Tokios pat taisyklės taikomos nebūtinųjų prekių parduotuvėms. Atviromis išlieka maisto produktų parduotuvės, tačiau jos privalo laikytis higienos reikalavimų.

Apribojimai šalyje galios iki kovo 28 d.

Vyriausybė papildomų priemonių įvedimą aiškino didėjančiais infekcijų skaičiais. Praeitą savaitę šalyje buvo užregistruota daugiau kaip 8 tūkst. naujų infekcijų, palyginti su 5,5 tūkst. ankstesnę savaitę, televizijai sakė viešojo administravimo ministras Jaakas Aabas.

Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenimis, Estija šiuo metu pirmauja Europoje pagal sergamumą koronavirusu. 1,3 mln. gyventojų turinti šalis nuo pandemijos pradžios užregistravo beveik 70 tūkst. infekcijos atvejų ir 615 su liga susijusių mirčių.

Graikija pratęsė karantino režimą iki kovo 16 d.

Graikija trečiadienį pratęsė dėl pandemijos įvestą karantiną iki kovo 16 d. ir paprašė privačių gydymo įstaigų skirti papildomų išteklių, šaliai užfiksavus didžiausią atvejų paros prieaugį šiais metais, sakė sveikatos pareigūnai.

„Esame sunkiausiame šios pandemijos etape“, – reporteriams sakė sveikatos apsaugos ministras Vassilis Kikilias, įspėdamas, kad sveikatos priežiūros sistema Atėnuose jau kelias savaites patiria „nepakeliamą spaudimą“.

Šalis trečiadienį paskelbė, kad praėjusią parą užfiksavo daugiau nei 2,7 tūkst. naujų koronaviruso atvejų. Šį skaičių V. Kikilias įvardijo kaip didžiausią šiemet.

„Esant tokiam naujų hospitalizacijų skaičiui, sveikatos priežiūros sistema yra peržengusi savo pajėgumų ribas, kalbant apie infrastruktūrą ir personalą“, – sakė ministras, pridurdamas, kad šalis taip pat fiksuoja „reikšmingą“ užsikrėtimo britiškosios atmainos koronavirusu atvejų augimą.

Ministras sakė, kad viena karinė ir dvi privačios ligoninės Atėnuose priims papildomų ne COVID-19 pacientų, siekiant atlaisvinti šimtus lovų sostinės valstybinėse ligoninėse infekuotiems pacientams.

Šalies civilinės saugos agentūra taip pat sakė, kad nuo ketvirtadienio iki kovo 16 d. šalyje galiosiantys apribojimai bus griežtesni, siekiant neleisti žmonėms kirsti savivaldybių ribų apsipirkimo ar sportavimo tikslais.

„Priemonėmis siekiama apriboti judumą... mes liekame namuose, savo pačių kaimynystėse“, – reporteriams sakė civilinės saugos ministro pavaduotojas Nikosas Hardaliasas.

Trečiadienį Graikijoje taip pat pranešta apie dar 40 su COVID-19 susijusių mirčių, bendrą aukų skaičių padidinusių iki beveik 6,6 tūkst.

Šalyje nuo pandemijos pradžios infekcija patvirtinta beveik 200 tūkst. žmonių, iš jų daugiau kaip 430 šiuo metu gydomi intensyviosios terapijos skyriuose.

Graikijoje iki šios dienos atlikta daugiau kaip 950 tūkst. vakcinacijų.

Prancūzija tikisi įprasto gyvenimo „galbūt balandžio viduryje“

Prancūzijos Vyriausybė tikisi grįžti į įprastą gyvenimą „galbūt jau balandžio viduryje“. Ateinančios savaitės bus sunkios, po Vyriausybės posėdžio, kuriam pirmininkavo prezidentas Emmanuelos Macronas, sakė Vyriausybės atstovas Gabrielis Attalas. Tačiau jis kartu pridūrė, kad „pradedame matyti vakcinacijos poveikį epidemijai“.

Grįžimas į įprastą gyvenimą jau ne už kalnų, kalbėjo atstovas. Vis dėlto dabar padėtis „kelia nerimą“, nors atvejų skaičiai ir nedidėja eksponentiškai.

G. Attalas, be to, pranešė, kad ketvirtadienio vakarą bus surengta spaudos konferencija dėl galimų tolesnių priemonių kovoje su pandemija. Premjeras Jeanas Castex`as praėjusią savaitę paskelbė padidintą perspėjimą dėl koronaviruso 20 departamentų, įskaitant Paryžių. Vietos tarnybos paragintos įvertinti griežtesnes priemones ir pasiūlyti jas Vyriausybei.

Nicoje ir Diunkerke jau galioja savaitgalio karantinas. Stebėtojai mano, kad tokia priemonė galima ir kituose smarkiai pandemijos paveiktuose regionuose. Tiesa, Paryžiaus merė Anne Hidalgo neseniai kategoriškai pasisakė prieš savaitgalio karantiną. Tai „nežmoniška“, sakė ji.

Prancūzijoje jau daug savaičių nuo 18.00 val. galioja komendanto valanda. Ji pradžioje buvo įvesta dviem savaitėms, tačiau galiausiai pratęsta neribotam laikui. Išimtys taikomos tik, pavyzdžiui, vykstant iš ar į darbą.

Naujų infekcijų, tenkančių 100 00 gyventojų, pastaruoju metu šalyje buvo apie 221.

Ispanijos karaliaus seserys pasiskiepijo nuo COVID lankydamos savo tėvą JAE

Ispanijos karaliaus Felipės VI seserys trečiadienį prisipažino, kad pasiskiepijo vakcina nuo COVID-19 Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kai aplankė savo tėvą – buvusį karalių Juaną Carlosą.

Ispanų populiariame laikraštyje „La Vanguardia“ išspausdintame pareiškime princesės – 57 metų Elena ir 55 metų Cristina – nurodė, kad joms „buvo pasiūlyta galimybė“ gauti skiepą, kai jos Abu Dabyje lankė savo tėvą Juaną Carlosą.

Seserys sakė sutikusios vakcinuotis, kad „gautų sveikatos pasus“, leisiančius joms reguliariai lankyti savo tėvą, rugpjūčio mėnesį palikusį Ispaniją, vykstant tyrimams dėl įtariamų jo finansinių pažeidimų tėvynėje.

Šis pareiškimas pasirodė praėjus dienai po to, kai apie princesių pasiskiepijimą pranešė portalas „El Confidencial“.

Veikiausiai Elenai ir Cristinai skiepai Ispanijoje dar nepriklausė. Kol kas šalyje skiepijami tik vyriausiųjų amžiaus grupei priklausantys asmenys, sveikatos apsaugos ir kitų svarbiausių įstaigų darbuotojai, o vėliau numatoma pereiti ir prie kitų grupių.

Ispanijos karaliaus Felipe VI seserys oficialiai nėra karališkosios šeimos narės. Karališkieji rūmai ispanų žiniasklaidai pranešė, kad 53 metų karalius Felipe, karalienė Letizia (Letisija) ir dvi jų dukros dar nebuvo paskiepyti.

Estija griežtina suvaržymus dėl COVID-19: parduotuvės ir restoranai išeiginių metu nedirbs

Estijos Vyriausybė trečiadienį pranešė nusprendusi išplėsti dėl COVID-19 įvestus suvaržymus ir nurodė, kad naujos taisyklės įsigalios kovo 6 dieną.

„Priimdami sprendimą dėl papildomų suvaržymų įvedimo atsižvelgėme į aplinkybę, kad ypač dažnai užsikrečiama socialiai aktyvaus amžiaus grupėse – tarp darbingo amžiaus žmonių ir jaunimo. Medicininės pagalbos prieinamumas Estijoje jau sumažėjo, o ligoninių apkrova artėja prie kritinės ribos. Susiklosčiusioje situacijoje mūsų tikslas – užtikrinti Estijos sveikatos apsaugos sistemos galimybes dirbti“, – sakė premjerė Kaja Kallas.

Viešojo maitinimo įstaigoms ir parduotuvių centrams galios taisyklė, kad patalpos gali būti užpildytos ne daugiau kaip 25 procentais. Išeiginėmis dienomis prekybos ir viešojo maitinimo įmonės turi būti uždarytos. Darbo dienomis viešojo maitinimo įstaigos privalo užsidaryti 18 val., o vėliau gali pardavinėti maistą tik išsinešti.

Ilgiau dirbti gali maisto ir pirmo būtinumo prekių parduotuvės, įskaitant vaistines ir optikas, taip pat parduotuvės, kuriose galima apsipirkti neišlipant iš automobilio. Prekybos vietoms po atviru dangumi įsigalios reikalavimas užtikrinti atstumą tarp pirkėjų.

Nuo kovo 15 dienos moksleiviai, šiemet laikysiantys baigiamuosius ar valstybinius egzaminus, bus leista mokytis kontaktiniu būdu dvi dienas per savaitę.

Sporto varžybos leidžiamos tik profesionaliems sportininkams. Aktyvaus gyvenimo būdo propagavimo renginiai leidžiami tik profesionaliems sportininkams ir ypatingų poreikių turintiems žmonėms.

Estijos Vyriausybė pažadėjo šią savaitę nuspręsti dėl papildomų paramos priemonių nuo krizės nukentėjusiems sektoriams.

Nuo pandemijos pradžios 1,3 mln. gyventojų turinčioje Estijoje išaiškinti 67 739 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Per praėjusią savaitę šalyje užregistruoti trys sergamumo antirekordai, o per parą nustatomų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius pastarosiomis savaitėmis viršija tūkstantį.

Kaip praėjusią savaitę pranešė Sveikatos apsaugos departamento vadovas Ullaras Lanno, Estijoje labai trūksta vakcinų nuo COVID-19, ligoninėse greit gali nebelikti COVID-19 pacientams skirtų vietų.

Atnaujinta 14.25

Latvijoje – 919 naujų COVID-19 atvejų, mirė 16 pacientų

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 14 339 testus nustatyta 919 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 16 anksčiau užsikrėtusių žmonių, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 645 naujus COVID-19 atvejus ir 17 pacientų mirtį.

Naujausios pandemijos aukos, išskyrus vieną, patenka į 50–99 metų amžiaus grupes. Vienas miręs pacientas priklausė 30–39 metų amžiaus grupei.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti iš viso 88 022 infekcijos atvejai, mirė 1 654 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Latvijoje siekia 491,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Atnaujinta 12.50

Lenkijoje – 15 698 nauji COVID-19 atvejai, mirė 309 žmonės

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 15 698 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 309 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas trečiadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną skelbta apie 7 937 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 216 mirusių pacientų.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 735 406 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 44 360 užsikrėtusiųjų mirė.

Ministerija trečiadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomas 15 591 COVID-19 pacientas, iš kurių 1 583 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 441 479 žmonės, iš jų 3 447 – per praėjusią parą, nurodė ministerija.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad iki trečiadienio ryto Lenkijoje pirmąją vakcinos dozę yra gavę 2 250 835 žmonės, o abiem dozėmis paskiepytas 1 214 741 asmuo.

Lenkijoje pirmą kartą nuo lapkričio užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiaus paros prieaugis viršijo 15 tūkst.

Lenkijoje pirmą kartą per tris pastaruosius mėnesius užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiaus paros prieaugis viršijo 15 tūkst. Tai rodo trečiadienį paskelbti šalies Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.

Pastarąją parą Lenkijoje koronavirusas nustatytas dar 15 698 žmonėms, mirė 309 infekuotieji. Nuo 2020 metų kovo 4 d., kai šalyje buvo užfiksuotas pirmasis Covid-19 infekcijos atvejis, juo užsikrėtė 1 735 406 žmonės, mirė 44 360, pasveiko 1 441 479. Per visą pandemijos laikotarpį Lenkijoje atlikta daugiau kaip 10 mln. testų dėl koronaviruso.

Vasarį paros prieaugis šalyje retai viršydavo 7 tūkst. naujų atvejų. Žemiausias rodiklis buvo 2,4 tūkst. užsikrėtusiųjų per 24 valandas, aukščiausias – 7,7 tūkst. Bet pastarosiomis dienomis sergamumo kreivė vėl kyla aukštyn.

Vakcinacijos procesas Lenkijoje prasidėjo praėjusių metų gruodžio 27 d. Per du mėnesius šalis gavo daugiau kaip 4,4 mln. „Pfizer“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinų dozių. Daugiau kaip 3,4 mln. dozių jau panaudota. Pirmoji preparato dozė suleista daugiau kaip 2,2 mln. Lenkijos gyventojų, o 1,2 mln. lenkų jau paskiepyti du kartus.

Atnaujinta 11.50

Baltarusijoje per parą nustatyta 1 311 užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Baltarusijoje pastarąją parą nustatyta 1 311 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, antradienį paros prieaugis sudarė 869. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Bendras infekuotųjų skaičius Baltarusijoje pasiekė 290 447.

Nuo pandemijos pradžios Baltarusijoje mirė 2 002 pacientai, užsikrėtę koronavirusu, pastarąją parą Covid-19 aukomis tapo 9 žmonės.

Baltarusijoje nuo pandemijos pradžios atlikti 4 933 973 testai dėl koronaviruso.

Tarptautiniai stebėtojai, kad tikrasis COVID-19 užsikrėtusiųjų asmenų skaičius Baltarusijoje yra didesnis, nei skelbiama oficialioje statistikoje.

Atnaujinta 11.37

Estijoje – 1 467 nauji COVID-19 atvejai, mirė 10 pacientų

Estijoje per praėjusią parą atlikus 8 299 testus nustatyti 1 467 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 10 anksčiau užsikrėtusių žmonių, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 113 naujų COVID-19 atvejų ir septynių pacientų mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 1 121,46 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Trečiadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 555 žmonės, iš jų 48 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių vėdinimas buvo reikalingas 25 pacientams.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti iš viso 69 193 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 615 pacientų mirė, 50 640 – pasveiko.

Iš viso 84 175 asmenys Estijoje paskiepyti nuo COVID-19 bent viena vakcinos doze, 37 369 yra gavę abi vakcinos dozes.

Atnaujinta 10.34

Rusijoje per parą nustatyti 10 535 užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Rusijoje per parą nustatyti 10 535 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Kaip pranešė trečiadienį žurnalistams federalinis operatyvinis kovos su koronavirusu štabas, bendras infekuotųjų skaičius šalyje pasiekė 4 278 750.

Šiuo metu Rusijoje gydomi 337 668 pacientai.

Per pastarąsias 24 valandas Rusijoje koronaviruso aukomis tapo 452 žmonės. Antradienį buvo pranešta apie 441 paciento mirtį. Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 87 348 infekuotieji.

Štabo duomenimis, mirštamumas nuo COVID-19 Rusijoje sudaro 2,04 proc.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Atnaujinta 09.55

Teksaso gubernatorius panaikino kaukių dėvėjimo reikalavimą, atidarydamas valstiją „100 proc.“

Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas antradienį valstijoje panaikino kaukių dėvėjimo reikalavimą ir teigė, kad jis leido įmonėms, ribojamoms dėl koronaviruso pandemijos, atsidaryti „100 proc.“.

„Beveik pusmetį dauguma verslų buvo atidaryti 75 arba 50 procentų, ir per tą laiką per daug teksasiečių liko be galimybių įsidarbinti“, – sakė G. Abbottas.

„Mažų įmonių savininkai patyrė sunkumų apmokėti savo sąskaitas“, – teigė respublikonų gubernatorius kalboje Luboko prekybos rūmams.

„Tai turi baigtis. Dabar atėjo laikas atidaryti Teksasą 100 proc Kiekvienas verslas, kuris nori atsidaryti, turėtų būti atidarytas“, – sakė jis, tuo metu auditorija jam plojo ir džiūgavo.

G. Abbottas teigė, kad jis panaikina apribojimus dėl COVID-19 vakcinų pristatymo, geresnių tyrimų ir gydymo.

„Teksasas dabar turi įrankius, apsaugančius teksasiečius nuo viruso“, – tikino jis.

G. Abbottas prieš aštuonis mėnesius įvedė kaukių dėvėjimo reikalavimą antroje pagal gyventojų skaičių JAV valstijoje.

Jo teigimu, trečiadienį įsigalios nutartis, panaikinanti jo ankstesnius su COVID-19 susijusius įsakymus ir apribojimus.

Nepaisant to, kad pirmadienį sulaukta perspėjimų iš JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) direktorės Rochelle Walensky, G. Abbottas atšaukė apribojimus.

„Man tikrai neramu dėl pranešimų, kad daugiau valstijų atsisako visuomenės sveikatos priemonių, kurias rekomendavome apsaugoti žmones nuo COVID-19“, – sakė R. Walensky.

„Aš ir toliau esu labai susirūpinusi dėl galimo pandemijos trajektorijos pasikeitimo“, – sakė ji.

„Dabar ne laikas sušvelninti kritines apsaugos priemones, kurios, kaip žinome, gali sustabdyti COVID-19 plitimą“, – sakė CDC direktorė.

„Toliau dėvėkite tinkamai uždėtą kaukę ir imkitės kitų žinomų visuomenės sveikatos prevencijos veiksmų“, – teigė ji.

Bidenas: iki vasaros JAV turės pakankamai vakcinų visiems suaugusiesiems paskiepyti

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė, kad šalis iki gegužės pabaigos turės pakankamas vakcinų atsargas visiems suaugusiems gyventojams paskiepyti nuo koronaviruso.

„Dabar mes einame link to, kad iki gegužės pabaigos turėsime pakankamai vakcinų kiekvienam suaugusiajam Amerikoje“, – sakė J. Bidenas. Anksčiau jis prognozavo, kad surinkti tiek daug dozių pavyks iki liepos pabaigos.

„Tai pažanga. Svarbi pažanga. Tačiau nepakanka vien turėti vakcinos“, – sakė J. Bidenas ir pabrėžė, kad laukia daug darbo.

„Mums reikia skiepytojų, žmonių, kurie sušvirkš vakcinas žmonėms, milijonams amerikiečių“, – kalbėjo jis.

„Puikios naujienos, bet būkime budrūs“, – sakė J. Bidenas. – Tai dar ne pabaiga.“

JAV prezidentas apie tai paskelbė sakydamas trumpą kalbą, kurioje jis patvirtino farmacijos milžinės „Merck“ susitarimą gaminti konkurentės „Johnson & Johnson“ vienos dozės vakciną nuo COVID-19, siekiant padidinti tiekimą visoje šalyje.

„Tai yra toks kompanijų bendradarbiavimas, kokį matėme Antrojo pasaulinio karo metais“, – pareiškė J. Bidenas.

JAV lyderis teigė, kad „Johnson & Johnson“ vakcinų gamybos įrenginiai „dabar pradės veikti visą parą, septynias dienas per savaitę“.

Bendrovės „Johnson & Johnson“ sukurta vakcina nuo koronavirusinės infekcijos yra trečioji, patvirtinta Jungtinėse Valstijose.

Šis preparatas yra pirmasis, kurio skiepijamiems žmonėms pakanka sušvirkšti vieną dozę. Kitos patvirtintos vakcinos – „Pfizer“ ir „Moderna“ – yra suleidžiamos dviem dozėmis.

Be to, „Johnson & Johnson“ vakcinos laikymo ir pervežimo sąlygos yra paprastesnės.

„Johnson & Johnson“ yra sakiusi, kad sieks pristatyti Jungtinėms Valstijoms 100 mln. vakcinos dozių iki birželio.

Atnaujinta 08.40

Ukrainoje – per 7,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 185 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 7 235 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 185 anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 5 336 naujus užsikrėtimo atvejus ir 162 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą buvo hospitalizuoti 3 486 COVID-19 pacientai, dar 5 118 užsikrėtusių asmenų pasveiko, sakoma M. Stepanovo „Facebook“ pranešime.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 364 705 užsikrėtimo atvejai, 26 397 pacientai mirė, 1 182 036 užsikrėtusieji pasveiko.

Atnaujinta 07.14

Brazilijoje užregistruota rekordiškai daug mirčių nuo COVID-19

Brazilijoje antradienį užregistruota rekordiškai daug mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 – 1 641, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

212 mln. gyventojų turinčioje šalyje iš viso patvirtintas 257 361 mirties nuo COVID-19 atvejis, nurodo Sveikatos apsaugos ministerija. Tai yra antras didžiausias skaičius pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

Brazilija ir toliau neturi vieningo atsako į pandemiją: atskiri miestai ir valstijos nustato savo politiką, o kraštutinių dešiniųjų prezidentas Jairas Bolsonaro kiekviena pasitaikiusia proga pliekia ekspertų rekomendacijas dėl pandemijos valdymo, priešinasi karantino priemonių įvedimui ir reikalavimui dėvėti kaukes.

Keli miestai ir valstijos praėjusią savaitę pradėjo taikyti naujus ribojimus, siekdami išvengti ir taip apkrautų ligoninių perkrovimo.

Brazilijoje vakcinavimo kampanija prasidėjo sausio viduryje, tačiau šalis gerokai atsilieka įgyvendindama vyriausybės pažadą iki metų pabaigos paskiepyti visus gyventojus.