Pasaulyje

2021.03.02 19:00

Latvijoje rusų kalba transliuojamai televizijai PBK skirta 16 tūkst. eurų bauda

BNS2021.03.02 19:00

Latvijos nacionalinė elektroninių žiniasklaidos priemonių taryba (NEPLP) rusų kalba transliuojamai televizijai PBK už pažeidimus skyrė 16 tūkst. eurų baudą.

Priežiūros taryba nurodė, kad PBK platino neteisingą ir klaidinančią informaciją apie COVID-19 ir tuo sukėlė pavojų visuomenės sveikatai.

Klaidinanti informacija, taip pat ir dėl to, kad COVID-19 užkrečiamumas mažas, buvo pateikta PBK laidoje „Zdorovje“ 2020 metų gruodžio 27 dieną ir laidoje „Žit zdorovo“. Sveikatos apsaugos ministerija ir Ligų prevencijos ir kontrolės centras patikrino virtinę per šias laidas padarytų pareiškimų ir patvirtino, kad jie yra neteisingi.

Minimi pareiškimai galėtų didinti koronaviruso plitimą tarp šeimos narių, ypač tarp pagyvenusių žmonių ir vaikų, be to, galėtų mažinti žmonių norą laikytis epidemiologinio saugumo taisyklių. NEPLP mano, kad PBK nesiėmė būtinų priemonių informacijos teisingumui, poveikiui ir galimai rizikai įvertinti.

„Tokiu metu, kai šalyje dėl koronaviruso plitimo buvo paskelbta ekstremalioji padėtis ir kai viešojoje informacinėje erdvėje ir taip yra didelis dezinformacijos pavojus, neteisingos ir klaidinančios informacijos platinimas elektroninėse žiniasklaidos priemonėse gali kelti rimtą pavojų visuomenės sveikatai“, – sakė NEPLP narys Patrikas Griva.

Populiariausi