Pasaulyje

2016.05.04 15:57

JT Saugumo Taryba šaukia skubų posėdį dėl Alepo

ELTA2016.05.04 15:57

Vėl aštrėjant mūšiams Sirijos Alepo mieste, trečiadienį į skubų posėdį Niujorke renkasi Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba. Apie tai pranešė diplomatai, kuriais remiasi agentūra AFP.

Tokio posėdžio pareikalavo Prancūzija ir Didžioji Britanija. „Alepas dega ir svarbu, kad mes susikoncentruotume į šią aukščiausio prioriteto temą“, – sakė britų ambasadorius JT Matthew Rycroftas. Prancūzijos ambasadorius JT Francois Delattre`as palygino Alepą su apsiaustu Sarajevu per Bosnijos karą.

Tarybai bus pateikta ataskaita apie dabartinę padėtį Alepe, kur antradienį per atakas, tarp jų – prieš ligoninę, žuvo mažiausiai 19 žmonių. Vasario 27-ąją paskelbtos paliaubos praėjusią savaitę daug kartų buvo sulaužytos.

Nuo balandžio 22-osios Alepe žuvo daugiau kaip 270 civilių. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė viltį, kad greitai bus pasiektas persilaužimas pastangose dėl naujo ugnies nutraukimo Alepe. JAV valstybės sekretoriu Johnas Kerry įspėjo Sirijos diktatorių Basharą al Assadą dėl galimų paliaubų nepaisymo padarinių.