Pasaulyje

2021.03.02 15:31

Lukašenka pareiškė, kad už Rusijos pinigus nori pirkti rusiškus karinius lėktuvus

BNS2021.03.02 15:31

Baltarusija nori panaudoti likusią Rusijos valstybinės paskolos, skirtos Astravo atominei elektrinei statyti, likusią dalį, įskaitant ir karinių lėktuvų iš Rusijos pirkimui, pareiškė neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

„Aš pamenu Rusijos prezidento pažadą. Vienintelis dalykas, sakiau (susitikime su Vladimiru Putinu vasario 22-ąją): jei tai neapsunkintų Rusijos ekonomikos, mes panaudotume likusią šios paskolos dalį, įskaitant ir kariniams poreikiams. Galbūt, lėktuvų ir modernesnės technikos pirkimui. Atmetimo nebuvo“, – antradienį kalbėjo A. Lukašenka.

Kaip jau buvo skelbta, iš šios 2011-aisiais suteiktos 10 mlrd. JAV dolerių dydžio paskolos liko nepanaudota maždaug 3 mlrd. dolerių.

A. Lukašenkos žodžiais, dalį Astravo AE statybai skirto finansavimo pavyko sutaupyti dėl mažesnių statybos paslaugų įkainių, patogios komponentų pristatymo logistikos, palyginti su rusiškų AE statybomis kitose šalyse.

„Natūralu, kad mūsų jėgainė pigesnė. Štai kaip kilo ši tema (dėl 3 mlrd. dolerių paskolos Baltarusijai suteikimo – red.)“, – paaiškino A. Lukašenka.

Kartu jis pabrėžė, jog ši tema pastarajame jo susitikime su Vladimiru Putinu nebuvo išsamiai aptarinėjama.

Prieš A. Lukašenkos kelionę į Sočį Rusijos leidinys „Kommersant“ paskelbė, jog Minskas prašys Kremliaus suteikti daugiau kaip 3 mlrd. JAV dolerių paskolą.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10