Pasaulyje

2021.03.02 15:04

Kongreso narė: Bidenas remia Baltarusijos narystę Europos Sąjungoje

LRT.lt2021.03.02 15:04

JAV turėtų plėsti sankcijas neteisėto Baltarusijos režimo Aliaksandro Lukašenkos režimui. Naujasis JAV prezidentas Joe Bidenas remtų Baltarusijos ir Ukrainos siekius tapti Europos Sąjungos (ES) narėmis. „Mano tikslai tokie patys“, – „Golosameriki“ sakė JAV Kongreso narė respublikonė Marcy Kaptur.

Politikė teigia, kad Vašingtonas yra susirūpinęs dėl įvykių Baltarusijoje, kur, nepaisant režimo smurto, protestuotojai „toliau drąsiai protestuoja“.

Tuo tarpu Rusijos Dūmos NVS reikalų ir ryšių su tėvynainiais komiteto vicepirmininkas Konstantinas Zatulinas pripažino, kad Kremlius siekia spausti A. Lukašenką dar labiau suartėti su Rusija, bet tai padaryti sunku.

„Mes tikrai nenorime, kad Baltarusija iškristų iš mūsų sąjungininkų sistemos, nenorime, kad Baltarusijoje nutiktų kaip Ukrainoje – kad Baltarusija suktų europiniu keliu ir taptų problema mūsų europiniame flange“, – K. Zatuliną citavo „Belsat“.

Dabar esą JAV turėtų plėsti sankcijas Minsko režimui, jos galėtų būti taikomos ir rusams, kurie vykdo represijas prieš protestuotojus Baltarusijoje, M. Kaptur cituoja baltarusių televizija Lenkijoje „Belsat“.

„Kaip žinote, jie susiduria su žiauriais ir monstriškais žmogaus teisių pažeidimais, kuriuos vykdo Lukašenkos banditai. Tai ir neteisėti sulaikymai, kankinimai, prievartavimai ir jėgos naudojimas. Baltarusijos pilietinės visuomenės duomenimis, buvo sulaikyta 30 tūkst. žmonių, 8 buvo nužudyti“ – sakė M. Kaptur.

Ji taip pat atkreipė dėmesį į Rusijos vaidmenį padedant A. Lukašenkos režimui išsilaikyti valdžioje.

„Vietoj to, kad reaguotų į reikalavimus suteikti daugiau laisvės, Lukašenka atsisuko į Rusijos diktatorių Vladimirą Putiną, prašydamas paskolų garantijų, pagalbos propagandistams ir slaptosioms tarnyboms. JAV turėtų plėsti sankcijas asmenims, kurie vykdo kriminalinę veiką Baltarusijoje, tarp jų ir slaptųjų tarnybų bei Vidaus reikalų ministerijos darbuotojams, taip pat ir Rusijos piliečiams“, – JAV politikę cituoja „Belsat“.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10