Pasaulyje

2016.05.04 20:44

Rusija padidins savo pajėgas, atsakydama į NATO veiksmus

BNS 2016.05.04 20:44

Rusijos gynybos ministras trečiadienį paskelbė, kad Maskva iki šių metų pabaigos suformuos tris naujas divizijas šalies vakaruose ir pietuose, reaguodama į NATO pajėgų artėjimą prie jos sienų.

„Gynybos ministerija imasi priemonių, turinčių atsverti NATO pajėgų stiprinimą arti Rusijos sienų“, – ministrą Sergejų Šoigu citavo Rusijos naujienų agentūros.

„Iki šių metų galo bus suformuotos dvi naujos divizijos Vakarų karinėje apygardoje, o dar viena – Pietų karinėje apygardoje“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, šiuo metu įrengiamos tų dalinių bazės.

NATO ir Rusijos santykiai pašlijo, kai Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį, o Rytų Europos šalys baiminasi galinčios tapti Rusijos agresijos taikiniais.

NATO atsakydama dislokavo papildomus karinius išteklius savo rytiniame sparne. Per praeitą Aljanso viršūnių susitikimą 2014 metais buvo nuspręsta sustiprinti NATO buvimą palei Rusijos sienas, o tas žingsnis sukėlė įtūžį Maskvai.

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį perspėjo, kad NATO gins savo sąjungininkes nuo Rusijos agresijos, sakydamas kalbą per ceremoniją, kurios metu vadovavimas Amerikos pajėgoms Europoje buvo perduotas naujam generolui.

Estijos gynybos ministerija tą pačią dieną pareiškė, kad Rusijos kariniai lėktuvai reguliariai pažeidinėja jos oro erdvę, sakydama, kad toks elgesys yra „itin beatodairiškas“.