Pasaulyje

2013.03.14 16:36

Raudonasis Kryžius: krizė Europoje pasiekė pokario metų lygį

LRT.lt 2013.03.14 16:36

Raudonojo Kryžiaus išdalinamas maisto kiekis pasiekė lygį, kuris Europoje fiksuotas tik po Antrojo pasaulinio karo.  

Raudonojo Kryžiaus išdalinamas maisto kiekis pasiekė lygį, kuris Europoje fiksuotas tik po Antrojo pasaulinio karo.

Kaip praneša Vokietijos transliuotojas „Deutsche Welle“, ekonominė krizė milijonus europiečių pastūmėjo link skurdo ribos, didžiausias pavojus – Bulgarijoje ir Ispanijoje.

Raudonasis Kryžius maistą dalija jau 20 Europos šalių. Priduriama, kad ši labdaros organizacija gelbsti ne tik maisto produktais, tačiau padeda sumokėti nuomą, mokesčius už vandenį bei elektrą.

„Net viduriniojo sluoksnio atstovams, kurių šeimoje yra vienas arba du bedarbiai, reikia mūsų pagalbos“, – sako Raudonojo Kryžiaus atstovas Jose Javier Sanchez Espinosa.    

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2011 metais 119,6 mln. žmonių, arba 24,2 proc. 27-ių Europos Sąjungos narių populiacijos grėsė skurdas ar socialinė atskirtis. Skurde atsidurti labiausiai rizikuoja jaunimas, migrantai ir vieniši tėvai.

Skelbiama, kad Bulgarijoje ties skurdo riba jau atsidūrė kas antras pilietis, o dauguma graikų neišgali susimokėti sveikatos apsaugos draudimo. Ispanijoje nedarbas siekia 26 proc.

Pasak nevyriausybinių organizacijų, stebimos tendencijos – pragaištingos visuomenei.

„Skurdas ryja visuomenės šerdį. Politikai priiminėja sprendimus, naudingus pasiturintiems, pavyzdžiui, jiems sumažina mokesčių naštą“, – situaciją komentuoja politikos mokslininkas ir skurdo tyrinėtojas Christophas Butterwegge`as.

Pasak jo, Rytų ir Centrinę Europą krizė paveikė stipriau nei likusią Europą, nes čia socialinės apsaugos sistemos nėra tokios stiprios, be to, gyventojai yra sukaupę mažiau santaupų.

Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso yra teigęs, kad ekonominės krizės pasekmės ir būdų, kaip su jomis kovoti, paieškos bus įtrauktos į pavasarį vyksiančią Europos Sąjungos viršūnių susitikimo darbotvarkę.