Pasaulyje

2021.03.01 15:39

ES patvirtino sankcijas keturiems Rusijos pareigūnams dėl Navalno įkalinimo

atnaujinta 16.18
BNS2021.03.01 15:39

Europos Sąjungos šalys pirmadienį patvirtino sankcijas keturiems aukšto rango Rusijos teismų ir teisėsaugos pareigūnams, susijusiems su Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimu.

Diplomatiniai šaltiniai naujienų agentūrai AFP sakė, kad pareigūnų vardai bus antradienį paskelbti ES oficialiajame leidinyje, Bendrijos valstybių ambasadoriams patvirtinus Briuselio parengtą sąrašą.

Du šaltiniai, nepanorę viešinti savo vardų, sakė, kad sankcijos bus taikomos Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) direktoriui Aleksandrui Kalašnikovui, Rusijos tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastrykinui, generaliniam prokurorui Igoriui Krasnovui ir Nacionalinės gvardijos direktoriui Viktorui Zolotovui.

Šie keturi asmenys bus pirmieji, kuriems suvaržymai bus įvesti pagal ES naująjį sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus režimą, įsigaliojusį pernai gruodį. Jiems bus uždrausta atvykti į ES, o Bendrijos jurisdikcijoje esantis šių asmenų turtas bus įšaldytas.

44 metų A. Navalnas buvo suimtas sausį, vos grįžęs į Maskvą iš Vokietijos, kur kelis mėnesius gydėsi dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, anot opozicionieriaus, įvykdytą Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsakymu. Tačiau Kremlius neigia kaip nors susijęs su tuo incidentu.

Žinomiausio V. Putino oponento sulaikymas ir praeitą mėnesį skirtas įkalinimas už ankstesnės lygtinės bausmės sąlygų pažeidimus išprovokavo daugelyje Rusijos miestų dideles demonstracijas, per kurias į gatves išėjo tūkstančiai protestuotojų. Vakarų šalys reikalavo, kad A. Navalnas būtų paleistas, o šiuos raginimus dabar papildys ES sankcijos.

Praeitą savaitę Rusijos užsienio reikalų ministerija atmetė sprendimą paskelbti sankcijas ir sakė, kad šios priemonės grindžiamos „pritemptais“ argumentais, taip pat kaltino Briuselį pataikaujant „antirusiškiems stereotipams“.