Pasaulyje

2016.05.03 17:35

S. Lavrovas: baigiamas Rusijos ir JAV derinimas paskelbti ugnies nutraukimą Alepe

Rusija žada, kad su Jungtinėmis Valstijomis gali jau artimiausiomis valandomis suderinti naują ugnies nutraukimą Sirijos Alepo mieste, bet smurtas ten nesiliauja.

Mažiausiai 19 žmonių, pasak nepriklausomų stebėtojų, žuvo Alepe iš artilerijos apšaudžius ligoninę, iš jų trys vaikai. Dar 80 sužeista.

Sirijos valdžia dėl plataus masto puolimo prieš civilių objektus apkaltino sukilėlius ir pažadėjo deramą atsaką. Sukilėlių grupuotės atsisako nutraukti ugnį, kol režimo pajėgos tęsia antskrydžius, per dešimt dienų nusinešusius pustrečio šimto gyvybių. Užimti Alepą, kurio pusę tebekontroliuoja sukilėliai, Sirijos valdžiai yra strategiškai svarbu.

Jungtinių Tautų specialusis pasiuntinys Staffanas de Mistura Maskvoje surengė derybas, prieš tai paskelbęs, kad naujas ugnies nutraukimas įmanomas tik sutarus Rusijai ir Jungtinėms Valstijoms. Sirijos režimas savaitgalį paskelbė naują ugnies nutraukimą aplink Damaską ir pajūryje, o Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad jis netrukus gali būti išplėstas ir į Alepą.

„Mūsų bendras tikslas – ir mūsų, ir amerikiečių, ir Jungtinių Tautų – yra pratęsti ugnies nutraukimo režimą, o geriausia – paversti jį neterminuotu. O dabar baigiamas Rusijos ir Amerikos karių derinimas paskelbti ugnies nutraukimą Alepo mieste. Tikiuosi, kad artimiausiu metu, gal net artimiausiomis valandomis, toks sprendimas bus paskelbtas“, – sakė S. Lavrovas.

Apie padėtį Sirijoje laidoje „Laba diena, Lietuva“ išsamiai papasakojo LRT TV naujienų tarnybos užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.