Pasaulyje

2021.03.01 11:57

FTB paskelbė „Putino virėjo“ Prigožino paiešką, siūlo 250 tūkst. dolerių atlygį

LRT.lt2021.03.01 11:57

JAV siūlo 250 tūkst. dolerių atlygį už informaciją, kuri padėtų sulaikyti su Kremliumi susijusį Rusijos oligarchą Jevgenijų Prigožiną. Jį Vašingtonas kaltina prisidėjus prie Maskvos kišimosi į JAV prezidento rinkimus 2016-aisiais, rašo „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

FTB išplatintame pareiškime nurodoma, kad J. Prigožinas ieškomas už „įsitraukimą į sąmokslą apgauti JAV, (...) siekiant kištis į JAV politinę sistemą, taip pat ir 2016 m. preziedento rinkimus“.

Tarnyba nurodė „Radio Free Europe/Radio Liberty“, kad už J. Prigožiną piniginį atlygį siūlo pirmą karą.

Oligarchas yra vienas iš 13 Rusijos piliečių, kuriuos 2018 metais FTB įtraukė į ieškomų asmenų sąrašą dėl kišimosi į rinkimus.

Pats J. Prigožinas į paskelbtą informaciją sureagavo „Telegram“ tinkle, pareikšdamas, kad Vašingtonas jį naudoja kaip „atpirkimo ožį“, kuriuo „pridengia milžinišką prarają tarp deep state ir žmonių“.

„Facebook“ ir „Twitter“ yra blokavusios J. Prigožino paskyras. Mano, kad oligarchui priklauso samdinių organizacija „Wagner Group“, kurios kariai kovoja Sirijoje, Rytų Ukrainoje, Afrikoje ir kitur. ES dėl to J. Prigožinui yra įvedusi sankcijas.