Pasaulyje

2021.03.01 11:45

Įvykiai Baltarusijoje. Minske sulaikytas opozicinės partijos pirmininkas

atnaujinta 19.42
BNS2021.03.01 11:45

Baltarusijos opozicinės Jungtinės piliečių partijos (JPP) pirmininkas Mikalajus Kazlovas pirmadienį buvo sulaikytas Minske, pranešė žmogaus teisių gynimo centras „Viasna“.

„Šiandien sulaikė Jungtinės piliečių partijos vadovą Mikalajų Kazlovą. Jį iškvietė į Partizanų rajono vidaus reikalų skyrių surašyti jau trečio protokolo dėl... atsisakymo pasirašyti įsipareigojimą neviešinti informacijos apie „Koordinacinės tarybos bylą“, – sakoma „Viasna“ pranešime. – Tačiau iš vidaus reikalų skyriaus jis nebeišėjo.“

Grupė pridūrė, kad M. Kazlovas buvo išvežtas į liūdnai pagarsėjusią Akrescinos areštinę.

Anksčiau Minsko teismas skyrė M. Kazlovui 15 parų arešto, kai šis ne vieną kartą atsisakė įsipareigoti neviešinti informacijos apie bylą dėl Koordinacinės tarybos, raginančios surengti naujus, sąžiningus prezidento rinkimus, veiklos. Tačiau paskelbus šį sprendimą M. Kazlovas nebuvo sulaikytas.

Tuo metu laikraščio „Naša Niva“ naujienų portalas pranešė, kad M. Kazlovas į Akresciną buvo išvežtas atlikti administracinio arešto bausmės.

Baltarusijoje praėjusį mėnesį politizuotose bylose iš viso buvo nuteisti mažiausiai 102 žmonės, pirmadienį pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.

„Vasario mėnesį mažiausiai 102 žmonės buvo nuteisti politinėse baudžiamosiose bylose... Tarp jų – 88 vyrai ir 14 moterų“, – nurodė centras.

Aktyvistų duomenimis, tą mėnesį taip pat buvo nuteisti kalėti 2–6 metus trys nepilnamečiai.

„Daugiausiai politizuotų nuosprendžių buvo paskelbta Minske ir Minsko srityje“, – nurodė „Viasna“.

Griežčiausiai nubaustas protesto akcijoje dalyvavęs Aliaksandras Kordiukovas – jam skirta 10 metų laisvės atėmimo griežtojo režimo kolonijoje bausmė. Jo draugui Henadziui Šutavui, kuris buvo mirtinai pašautas per rugpjūtį vykusius protestus, Bresto teismas taip pat paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį. Abu vyrai buvo pripažinti kaltais dėl pasipriešinimo saugumo pajėgoms.

Baltarusiją kelis mėnesius buvo apėmę masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus. Opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais.