Pasaulyje

2021.03.01 08:00

Sirija virš Damasko numušė Izraelio paleistų raketų

BNS2021.03.01 08:00

Sirijos oro erdvės gynyba sekmadienį virš Damasko numušė Izraelio raketų, pranešė sirų valstybinė naujienų agentūra SANA.

Nuo Sirijos pilietinio karo pradžios 2011 metais žydų valstybė reguliariai rengia antskrydžius Sirijoje, dažniausiai taikydamasi į Irano ir Libano šiitų judėjimo „Hizbollah“ pajėgų bei vyriausybės karių pozicijas.

„Šį vakarą 22 val. 16 min. [vietos ir Lietuvos laiku] priešas Izraelis surengė oro išpuolį prieš tam tikrus taikinius Damasko rajone iš okupuoto Sirijos Golano pusės“, – SANA sakė vienas šaltinis ginkluotosiose pajėgose.

„Mūsų oro erdvės gynyba aptiko raketas ir daugumą jų numušė“, – pridūrė šaltinis.

Iškart po incidento nebuvo gauta jokių pranešimų apie nukentėjusiuosius.

Padėtį iš Jungtinės Karalystės karo draskomoje šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ nurodė, kad raketos buvo paleistos į teritoriją šalia piečiau Damasko esančio Sajida Zeinabos miesto, kur yra dislokuota Irano revoliucinės gvardijos ir „Hizbollah“ pajėgų.

Izraelio kariuomenė pareiškė nekomentuojanti pranešimų užsienio žiniasklaidoje.

Izraeliečių valstybinis transliuotojas „Kan“ anksčiau informavo, kad šalies saugumo tarnybų vadovai sekmadienio vakarą susitiko aptarti praėjusią savaitę įvykdytos įtariamos Irano atakos prieš žydų valstybei priklausantį laivą Omano įlankoje.

Izraelio gynybos ministras Benny Gantzas šeštadienį sakė manąs, jog už ketvirtadienį driokstelėjusį sprogimą automobiliams gabenti pritaikytame „Helios Ray“ atsakingas Teheranas.

Izraelis retai prisiima atsakomybę už išpuolius Sirijoje, tačiau jo pajėgos yra patvirtinusios, kad pernai karo draskomoje šalyje buvo smogta 50 taikinių.

Žydų valstybė ne kartą žadėjo neleisti savo nesutaikomam priešui Iranui kariniu požiūriu įsitvirtinti Sirijoje.

SOHR duomenimis, per vasarį izraeliečių suduotus raketų smūgius ginklų sandėliams Damasko apylinkėse žuvo mažiausiai devyni Sirijos režimui ištikimi kovotojai.