Pasaulyje

2021.02.28 14:51

Mianmaro chunta vis brutaliau kovoja su protestuotojais, nušauti 6 žmonės

BNS2021.02.28 14:51

Mianmaro saugumo pajėgos sekmadienį nušovė mažiausiai šešis protestuotojus ir tai buvo iki šiol kruviniausi veiksmai, kurių buvo imtasi per keturias savaites po šalyje įvykusio karinio perversmo.

Mianmaro karinė chunta kovoja su masiniu gatvės judėjimu, kuris reikalauja grąžinti valdžią ir paleisti iš posto nuverstą civilinę šalies lyderę Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či), kuri kartu su savo aukšto rango politiniais sąjungininkais buvo sulaikyta šio mėnesio pradžioje.

Pastarosiomis savaitėmis policija ir kariai prieš protestuotojus naudojo gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas, tačiau pavieniais atvejais buvo naudojami ir koviniai ginklai.

Sekmadienio rytą keliose šalies dalyse buvo mobilizuotos didelės pajėgos, kad išsklaidytų susirinkusias minias protestuotojų, kurie sureagavo į internete paskelbtus raginimus vėl užtvindyti gatves.

Skelbiama, kad trys vyrai žuvo ir mažiausiai 20 buvo sužeisti, kai saugumo pajėgos ėmėsi priemonių išvaikyti protestuotojus pietiniame Davėjaus mieste, pranešė savanoris medikas ir vietos žiniasklaida.

Gelbėtojas Pyae Zaw Hein (Pajus Zavas Heinas) agentūrai AFP sakė, kad trys žmonės „buvo nušauti tikromis kulkomis“, o kitus sužalojo guminės kulkos. „Atvežama vis daugiau sužeistų žmonių“, – sakė jis.

Dar du paaugliai buvo nušauti Bago mieste, esančiame už dviejų valandų kelio į šiaurę nuo komercinės sostinės Jangono.

Šeštasis vyras buvo nušautas rytinėje Jangono dalyje, kariams vaikant protestuotojus.

Masinės demonstracijos ir pilietinio nepaklusnumo akcijos, raginant valstybės tarnautojus neiti į darbą, Mianmare rengiamos nuo vasario 1 dienos, kai kariuomenė perėmė šalies valdžią. Nuo perversmo pradžios jau suimta, apkaltinta ar nuteista per 850 žmonių.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10