Pasaulyje

2016.05.03 10:07

Turkijos parlamente vėl švaistytasi kumščiais

BNS 2016.05.03 10:07

Turkijos valdančiosios partijos ir opozicijos deputatai pirmadienį smūgiavo vieni kitiems kumščiais ir svaidė į priešininkus vandens butelius, parlamente įsiplieskus naujoms masinėms muštynėms dėl planuojamų konstitucijos pataisų.

Parlamento konstitucijos komitetas surengė posėdį, kuriame buvo svarstomas vyriausybės palaikomas pasiūlymas panaikinti deputatų teisinę neliečiamybę, kai praeitą savaitę vykusiame posėdyje taip pat prasiveržė smurtas.

Televizijos transliacijoje matėsi, kaip valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) ir prokurdiškos Liaudies demokratijos partijos (HDP) nariai susigrūmė sausakimšame komiteto kabinete po įnirtingo apsižodžiavimo.

HDP parlamentinės frakcijos vadovui Idrisui Balukenui per tas muštynes buvo išnarintas petys, sakoma žiniasklaidos pranešimuose.

Reportaže matėsi, kaip kelis deputatai užlipdavo ant stalų, o po to šokdavo ant savo priešininkų kitoje pusėje.

Kiti, užsilipę ant stalų, spardė oponentus iš viršaus, o kai kurie įstatymų leidėjai šaukė ragindami nusiraminti.

Kabinete skraidė vandens buteliai ir kitokie daiktai. Šio muštynės buvo vienos didžiausių, kada nors kilusių Turkijos parlamente ir bylojo apie šalyje tvyrančią didžiulę politinę įtampą.

Konstitucijos komitetas planavo aptarti AKP palaikomą planą panaikinti parlamento nariams taikomą teisinę neliečiamybę.

Ši pataisa buvo pasiūlyta tuo metu, kai vyriausybė suintensyvino pastangas teisti prokurdiškus įstatymų leidėjus dėl jų numanomų ryšių su kovotojais, didėjant įtampai kurdiškame prietryčių regione.

Vyriausybės atstovas Numanas Kurtulmusas pasmerkė smurtą parlamente.

„Niekas negali tikėtis tokiu elgesiu priversti vyriausybę atsisakyti (savo planų)“, – perspėjo jis ir pridūrė, jog „bet kokiu atveju reikalavimas panaikinti (deputatų) neliečiamybę... bus pateiktas parlamentui“.