Pasaulyje

2016.05.03 09:34

EK trečiadienį gali pritarti beviziam režimui tarp ES ir Turkijos

ELTA 2016.05.03 09:34

Europos Komisija trečiadienį su išlyga pritars bevizio režimo tarp Šengeno zonos ir Turkijos įvedimui. Tai antradienį pranešė „BBC News“, remdamasi informuotu šaltiniu.

Sprendimas panaikinti vizas turi būti dalis Turkijos ir ES susitarimo, kuriuo siekiama sureguliuoti migracijos krizę, susikomplikavusią praėjusių metų pabaigoje. Daugybė pabėgėlių iš įvairių šalių iš Turkijos Egėjo jūros pakrantės plaukia į Graikiją, o iš ten mėgina patekti į kitas ES šalis.

Už vizų panaikinimą Turkijos valdžia turės priimti atgal dalį migrantų, patekusių į ES teritoriją, ir imtis priemonių naujai atvykstantiems pabėgėliams sustabdyti.

Šalys susitarė, kad iki gegužės 4 d. Turkija turi įvykdyti 72 sąlygas, kurios užtikrins bevizio režimo įvedimą. Tačiau diplomatai praneša, kad Ankara įvykdė ne daugiau kaip pusę šių sąlygų.

Paprastai ES reikalauja, kad šalis, pretenduojanti į bevizį režimą savo piliečiams, laikytųsi žodžio laisvės principų, užtikrintų teismų nepriklausomybę, gerbtų mažumų teises. Šiuo metu Turkija, kaip pažymima, neatitinka šių reikalavimų.