Pasaulyje

2021.02.28 02:11

Jungtinės Valstijos patvirtino „Johnson & Johnson“ vakciną nuo COVID-19

Bidenas džiaugiasi šia žinia, tačiau sako – šalis turi išlikti budri; atnaujinta 08.19
LRT RADIJAS, ELTA, LRT.lt2021.02.28 02:11

Ekspertams rekomendavus, Amerikos maisto ir vaistų administracija leido šią vienos dozės vakciną naudoti 18 metų ir vyresniems gyventojams skiepyti. Tai leis artimiausiomis savaitėmis papildomai paskiepyti milijonus amerikiečių ir galbūt paskatins kitas šalis imtis tokio paties žingsnio.

„Johnson & Johnson" atlikto pasaulinio tyrimo metu, kuriame dalyvavo 44 000 žmonių, nustatyta, kad šios įmonės vakcina 66% apsaugo nuo sunkios COVID-19 ligos eigos praėjus keturioms savaitėms po pasiskiepijimo, taip pat registruota labai nedaug šalutinio poveikio atvejų.

„Johnson ir Johnson" vakcina pasižymi ir tuo, kad ją galima laikyti įprastoje šaldytuvo temperatūroje, todėl jos siuntas lengviau paskirstyti nei „Pfizer“ ir „BioNTech“ bei „Modernos“ vakcinas, kurios gabenamos dideliame šaltyje.

Anksčiau skelbta, kad Europos vaistų agentūra „Johnson ir Johnson“ vakciną gali patvirtinti kovo mėnesį.

Klinikiniai vakcinos tyrimai JAV, Pietų Afrikoje ir Brazilijoje parodė, kad ji yra itin veiksminga – daugiau kaip 85 proc., užkertant kelią sunkiai COVID-19 ligos formai, o įtraukus ir vidutinio sunkumo atvejus, bendras vakcinos veiksmingumas siekia 66 proc.

Bendrovė sutarė iki birželio pabaigos pristatyti šaliai 100 mln. vakcinos dozių. Pirmosios dozės gali būti pristatytos jau ateinančią savaitę. Vakciną gamina „Johnson & Johnson“ priklausanti Belgijos farmacijos kompanija „Janssen“.
Trečiosios vakcinos patvirtinimas laikomas gyvybiškai svarbiu JAV, kai šalis siekia paspartinti skiepijimo tempą.

Jungtinė Karalystė (JK), Europos Sąjunga (ES) ir Kanada taip pat užsisakė šios vakcinos dozių, o dar 500 mln. dozių buvo užsakyta pagal „Covax“ schemą, skirtą užtikrinti, kad vakcinas gautų ir neturtingos šalys.

JAV iki šios dienos paskiepyta jau apie 72,8 mln. žmonių. Prezidentas Joe Bidenas žadėjo, kad per pirmas 100 jo prezidentavimo dienų bus paskiepyta 100 mln. žmonių.

Šalyje nuo infekcijos padarinių iš viso mirė daugiau kaip 508 tūkst. žmonių. Pastarąsias kelias savaites mažėja naujų užsikrėtimo atvejų, hospitalizuojamų pacientų ir mirčių skaičius.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10