Pasaulyje

2021.02.27 17:04

Blinkenas: JAV „labai susirūpinusios“ Rusijos nepakantumu žodžio laisvei

BNS2021.02.27 17:04

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas šeštadienį per šeštąsias rusų opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymo metines sakė, kad Amerika yra „labai susirūpinusi“ didėjančiu Rusijos nepakantumu žodžio laisvei.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas B. Nemcovas 2015 metų vasario 27 dieną buvo nušautas ant Maskvos upės tilto netoli Kremliaus.

„Prisimindami Nemcovą patvirtiname savo tvirtą įsipareigojimą dėl žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių, – sakoma A. Blinkeno pareiškime. – Liekame labai susirūpinę augančiu Rusijos vyriausybės nepakantumu visoms nepriklausomos raiškos formoms.“

Keli tūkstančiai rusų drauge su Vakarų diplomatais susirinko Maskvoje paminėti metinių ir padėti gėlių B. Nemcovo nužudymo vietoje.

2017 metų liepą buvęs saugumo pareigūnas iš Čečėnijos Zauras Dadajevas buvo nuteistas kalėti 20 metų kaip B. Nemcovo nužudymo vykdytojas. Dar keturi vyrai buvo pripažinti kaltais dėl savo vaidmens nužudyme.

Tačiau B. Nemcovo šeima ir bendražygiai mano, kad tikrieji nužudymo organizatoriai iki šiol yra nenubausti. Daugelis pirštu rodo į Maskvos remiamą Čečėnijos vadovą Ramzaną Kadyrovą ir patį Kremlių.

A. Blinkenas B. Nemcovą pavadino žmogumi, „paskyrusiu savo gyvenimą laisvos ir demokratinės Rusijos kūrimui“.

„Tie, kas garsiai gina savo laisves ir demokratiją Rusijoje, toliau tampa išpuolių ir nužudymų taikiniais, – sakė jis. – Rusijos žmonės nusipelno geresnės [padėties].“