Pasaulyje

2016.05.03 08:01

B. Obama: likvidavus O. bin Ladeną, pasaulis netapo saugesnis

ELTA 2016.05.03 08:01

Po JAV specialiojo dalinio kariškių operacijos, per kurią prieš penkerius metus buvo likviduotas teroristinės organizacijos „Al Qaeda“ vadeiva, pasaulis netapo saugesnis, iš dalies ir dėl įvairių ekstremistinių grupuočių aktyvumo. Tai JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė interviu, kurį pirmadienį parodė CNN.

Pasak B. Obamos, praėjus penkeriems metams, „terorizmo ideologija neišgyvendinta“, o „pasaulyje vis dar pavojinga“. „Artimuosius Rytus dabar apėmusi kur kas didesnė suirutė“, – pripažino prezidentas. Jis pridūrė, jog tai tiesiogiai nesusiję su Osama bin Ladenu.

Anot Baltųjų rūmų šeimininko, O. Bin Ladeno likvidavimas turėjo simbolinę reikšmę ir parodė, jog JAV nepaliks nenubaustų tų, kurie įvykdė teroro aktus šalies teritorijoje.

B. Obama taip pat pažymėjo, jog šiuolaikiniam pasauliui gresia didelis pavojus, kad pasikartos teroro aktai, panašūs į tuos, kurie buvo įvykdyti Paryžiuje ir Briuselyje. Jis pareiškė esąs įsitikinęs, kad „Jungtinėse Valstijose tokia grėsmė mažesnė nei Europoje“. „Dauguma Amerikos musulmonų laiko save amerikiečiais, o, pavyzdžiui, Belgijoje dauguma musulmonų nelaiko savęs belgais“, – teigė prezidentas.