Pasaulyje

2021.02.27 13:27

Meksika nerado įrodymų, kad iš šalyje žuvusio lenko kūno buvo neteisėtai paimta organų

BNS2021.02.27 13:27

Lenkijos pilietis, anksčiau šį mėnesį rastas negyvas netoli Meksikos sostinės, veikiausiai mirtinai apsinuodijo smalkėmis, o jokių įtariamo neteisėto organų pasisavinimo, apie kurį anksčiau skelbė lenkų žiniasklaida, nebuvo nustatyta, penktadienį pranešė Meksikos tarnybos.

Vasario 14 dieną 20-metis Lenkijos pilietis buvo rastas bute Metepeko mieste, esančiame į vakarus nuo Meksiko, bet ant jo kūno jokių sužalojimo žymių nebuvo pastebėta, sakoma prokuratūros pareiškime. Pirminis tyrimas parodė, kad lenkas veikiausiai mirė apsinuodijęs anglies viendeginiu, kuriuo taip pat apsinuodijo kitas jaunas Lenkijos pilietis, šiuo metu hospitalizuotas, bet sveikstantis.

Ketvirtadienį Lenkijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Meksikos tarnybos tiria jauno lenko mirtį ir kad kitas šalies pilietis buvo hospitalizuotas. Lenkijos žiniasklaida šį incidentą siejo su įtariama organų kontrabandininkų veikla.

Lenkijos teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro sakė nurodęs atlikti atskirą dėl „žmogžudystės ir mėginimo nužudyti“ du jaunus šalies piliečius Meksikoje.

Vėlai penktadienį Meksikos užsienio reikalų ministerijos paskelbtame pranešime sakoma, kad tyrimas tęsiamas, bet „nėra jokių užuominų arba daiktinių įrodymų, kad minimi įvykiai kaip nors susiję su organų išėmimu arba kontrabanda, kaip pranešė įvairios žiniasklaidos organizacijos“.

Meksikos prokuratūra irgi paneigė, kad esama kokių nors įrodymų, siejančių incidentą su organų kontrabandininkų veikla.

Abiejuose Meksikos pranešimuose sakoma, kad tarnybos dalijasi informacija su Lenkijos ambasada Meksike.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10