Pasaulyje

2021.02.26 17:25

Sirija pasmerkė JAV smūgį ir pavadino jį „blogu ženklu“ iš Bideno administracijos

BNS2021.02.26 17:25

Damaskas penktadienį pasmerkė Vašingtono naktinį smūgį Irano remiamų ginkluotų grupių objektams rytų Sirijoje, pavadindamas tai „blogu ženklu“ iš naujosios JAV prezidento Joe Bideno administracijos, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Sirija „griežtai smerkia bailią Amerikos agresiją“ Deir az Zoro provincijoje, sakoma Sirijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime. Jį paskelbė valstybinė naujienų agentūra SANA.

„Tai yra blogas ženklas apie naujosios JAV administracijos politiką, kuri turėtų laikytis tarptautinių“ normų, nurodoma jame.

JAV kariuomenė ketvirtadienį smogė Irano remiamų ginkluotų grupių objektams rytų Sirijoje ir nurodė, kad tai yra prezidento J. Bideno naujosios administracijos žinia po neseniai įvykusių raketų atakų prieš bazes Irake, kur laikoma amerikiečių karių.

JAV Gynybos departamentas nurodė, kad aviacija smogė šių grupių naudojamam vienam patikros postui prie Sirijos ir Irako sienos. Pasak kariškių, ten buvo sunaikinta „keletas objektų“.

Apie tokio pobūdžio reidą JAV paskelbė pirmąkart nuo J. Bideno kadencijos pradžios prieš penkias savaites.

Nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad 17 asmenų žuvo per smūgį trims šaudmenis vežusiems sunkvežimiams, važiavusiems iš Irako netoli Sirijos miesto Abu Kamalio.

SOHR duomenimis, visi žuvusieji buvo Irako vyriausybę remiančių pajėgų „Hashed al Shaabi“ nariai. Ši organizacija vienija virtinę mažesnių sukarintų grupių, palaikančių ryšius su Iranu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.