Pasaulyje

2021.02.26 10:25

Rusų komikai išgavo „Amnesty International“ prisipažinimą – dėl Navalno statuso pridarėme daug žalos

LRT.lt2021.02.26 10:25

Populiarūs Rusijos komikai Vovanas (Vladimiras Kuznetsovas) ir Lexusas (Aleksejus Stoliarovas) vėl pasižymėjo. Garsūs šios šalies pokštininkai internetiniame vaizdo pokalbyje apsimetė Aleksejaus Navalno bendražygiu Leonidu Volkovu ir sukritikavo „Amnesty International“ organizacijos sprendimą iš Kremliaus kritiko „sąžinės kalinio“ statusą, rašo „The Moscow Times“.

Organizacijos sprendimas susilaukė daug kritikos iš Vakarų, nes manoma, kad kampaniją, nukreiptą prieš A. Navalną surengė Kremlių palaikanti žiniasklaida.

„Amnesty International“ savo sprendimą grindė praeityje išsakytais A. Navalno žodžiais, kuriuose girdima „nacionalistinė ir prieš imigrantus nukreipta retorika“.

Vaizdo pokalbio metu „Amnesty International“ vadovai kalbėjo apie savo sprendimą atimti statusą iš A. Navalno, o pokalbio metu prie jų prisijungė komikai Vovanas ir Leksusas, kurie apsimetinėjo Lietuvoje šiuo metu esančiu opozicionieriaus bendražygiu L. Volkovu.

„Mes suprantame, kad mūsų sprendimas padarė daug žalos“, – tikino „Amnesty International“ viceprezidentas Europoje ir Centrinėje Azijoje Denisas Krivoševas.

Organizacijos atstovai nesitikėjo, kad pokalbyje atsidurs žymūs Rusijos pokštininkai. „Diskutavome apie mūsų sprendimą ir tikrai neturėjome intencijų, kad taip atsitiks“, – apie A. Navalno statuso pakeitimą nuotoliniame vaizdo susitikime kalbėjo organizacijos vadovė Rytų Europoje ir Centrinėje Azijoje Marie Struthers.

„Turbūt padarėme daugiau žalos, nei gėrio“, – pridūrė ji.

Nieko apie komikų veiksmus nežinojęs L. Volkovas apie situaciją suprato tik tuomet, kuomet socialiniame tinkle jam už „pokalbį“ padėkojo vienas iš organizacijos atstovų.

„Amnesty vadovė ką tik padėkojo už konstruktyvų pokalbį. Bet tiesą pasakius, aš jos nepažįstu ir niekad su ja nesu kalbėjęs. Greičiausiai jie kalbėjosi su komiku Vovanu. Tikrai nenustebčiau“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė L. Volkovas.

Rusų pokštininkai A. Stoliarovas (Lexusas) ir V. Kuznetsovas (Vovanas) praeityje buvo apsimetę ir Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda bei Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja. Jie taip pat yra pasižymėję, kuomet apsimesdami Jungtinių Tautų vadovu prisiskambino perrinktam Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai.