Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.02 10:45

„Japan News“: A. Merkel siūlė Japonijai stoti į NATO

ELTA 2016.05.02 10:45

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, 2015 metų kovą lankydamasi Tokijuje su vizitu, netikėtai pasiūlė premjerui Shinzo Abe, kad Japonija stotų į NATO. Tai sekmadienį pranešė laikraštis „Japan News“.  

Kaip teigia leidinys, A. Merkel Sh. Abei pareiškė: „O kodėl Japonijai neprisijungus prie NATO? Aš galiu įtikinti Didžiosios Britanijos premjerą Davidą Cameroną ir Prancūzijos prezidentą Francois Hollande`ą“. Japonijos vyriausybės vadovas, „nenorėdamas būti nemandagus“, atsakė, kad tai „gali įvykti ateityje“, rašo laikraštis. Kartu straipsnio autoriai pažymi, jog „labai mažai tikėtina, kad A. Merkel pateikė tokį pasiūlymą“.

Japonija nėra NATO narė, bet kartu su Afganistanu, Australija, Iraku, Mongolija, Naująja Zelandija, Pakistanu ir Pietų Korėja dalyvauja Globalios partnerystės su Aljansu programoje.

Sh. Abe balandžio 30 d. išvyko į kelionę po Europos šalis, kurios metu ketina apsilankyti Italijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Gegužės 6 d. numatytas Japonijos premjero vizitas į Rusiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi