Pasaulyje

2021.02.25 22:50

Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai susirūpinę padėtimi Sakartvele

LRT.lt2021.02.25 22:50

Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išreiškė rimtą susirūpinimą dėl politinės situacijos Sakartvele. Bendrame kreipimesi ministrai skatina visas politines jėgas deeskaluoti susiklosčiusią situaciją ir ieškoti konstruktyvaus sprendimo, kuris tenkintų šalį ir jos piliečius.

„Mes pabrėžiame ypatingą teisinės valstybės ir politinio dialogo svarbą siekiant išspręsti dabartinę krizę“, – rašoma pranešime.

Kreipimesi pabrėžiamas susirūpinimas dėl opozicijos lyderio Nikanoro Melijos sulaikymo.

„Tai rizikuoja pakirsti valdančiosios partijos ir opozicijos dialogo galimybę. Mes tikime Sakartvelo, kaip laisvos, nepriklausomos ir demokratinės valstybės, ateitimi“, – rašoma toliau.

Ministrai pabrėžia, kad jie remia Sakartvelo piliečių pasirinkimą savo šalį sieti su kitomis demokratinėmis valstybėmis, Europos Sąjunga ir NATO.

„Mes pabrėžiame politinio stabilumo svarbą siekiant tų ambicingų užsienio politikos tikslų“, – sakoma bendrame kreipimesi.

LRT.lt primena, kad antradienį Sakartvelo pareigūnai naudodami ašarines dujas suėmė pagrindinį šalies opozicijos politiką Nikanorą Meliją. Šį žingsnį pasmerkė Vakarų šalys.