Pasaulyje

2016.05.02 07:45

Per O. bin Ladeno žūties metines CŽV „tiesiogiai“ skelbia to reido žinutes

BNS 2016.05.02 07:45

JAV centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) mini Osamos bin Ladeno nužudymo penktąsias metines, skelbdama „Twitter“ žinutes, kurios prieš penkerius metus buvo gaunamos iš specialiųjų pajėgų komandos, surengusios reidą prieš „al Qaeda“ įkūrėjo buveinę Pakistane.

Naudodama saitažymę #UBLRaid, CŽV skelbė informaciją, kuri buvo gaunama per tą reidą, lygiai tuo pačiu laiku, kaip ir prieš penkerius metus, o toks žingsnis šiai slapiai agentūrai yra itin neįprastas.

„Minėdami operacijos prieš Usamą Bin Ladiną Abotabade 5-ąsias metines, skelbsime šio reido žinutes, tarsi visa tai vyktų šiandien. #UBLRaid“, – sakoma CŽV paskyros (@CIA) paskelbtame pranešime, kuriame vartojama alternatyvi O. bin Ladeno vardo rašysena.

Tarp tų žinučių buvo garsioji nuotrauka, kurioje matomas prezidentas Barackas Obama ir kiti aukšto rango pareigūnai, stebintys tiesioginę to reido vaizdo transliaciją Baltųjų rūmų Operatyvinių pasitarimų kabinete.

„1:51 pm EDT (13 val. 51 min. JAV Rytų pakrantės laiku) – Sraigtasparniai išskrenda iš Afganistano į kompleksą Abotabade, Pakistane. #UBLRaid“, – rašoma vienoje žinutėje.

„3:30 pm EDT – 2 sraigtasparniai nusileido komplekse Abotabade, Pakistane. 1 sudužo, bet šturmas tęsiamas nedelsiant ir niekam nenukentėjus. #UBLRaid“, – skelbė kita.

Po kelių minučių pasirodė dar viena: „3:39 pm EDT – Usama Bin Ladin rastas trečiame aukšte ir nukautas. #UBLRaid.“

Toks CŽV žingsnis sulaukė nemažo susidomėjimo, bet ne visi buvo sužavėti.

„@CIA, ar mes rugpjūčio 6-ąją skelbsime ir žinutes apie Hirošimą? Ar jau TAI būtų blogas skonis?“ – klausė „Twitter“ vartotojas Krisas Knightas, turėdamas omenyje 1945 metų rugpjūčio 6-ąją JAV pajėgų įvykdytą operaciją, per kurią buvo numesta atominė bomba ant to Japonijos miesto.

Kita, pasivadinusi „Amber V“, rašė: „Ar neturit geresnių užsiėmimų – pavyzdžiui, gaudyti gyvus ir kvėpuojančius blogiukus arba slapta pažeidinėti mūsų privatumą arba dar ką nors? @CIA#UBLRaid.“

Centrinės žvalgybos agentūra, kurios „Twitter“ paskyros naujienas seka 1,33 mln. žmonių, nuo 2014 metų vasario, kai ji prisijungė prie šio socialinio tinklo, iš viso jau pasiuntė 1 662 žinutes.

„Esame pirmoji nacijos gynybos linija. Atliekame tai, ko kiti negali atlikti, einame ten, kur kiti negali eiti“, – sakoma agentūros „Twitter“ prisistatyme.