Pasaulyje

2016.05.01 14:54

Rinkimus į Irano parlamentą laimėjo prezidento šalininkai

ELTA, BNS 2016.05.01 14:54

Irano prezidentas Hassanas Rouhani pasveikino nuosaikiųjų reformatorių bloką laimėjus antrąjį rinkimų į parlamentą turą, remdamasi Irano valstybine naujienų agentūra IRNA pranešė „The Associated Press“.

Sekmadienį savo kalboje, skirtoje paminėti Tarptautinę darbo dieną, H. Rouhani pasveikino žmones „balsavus už geriausiuosius“ vasario mėnesį ir per antrąjį rinkimų turą penktadienį.

Nuosaikiųjų reformatorių blokui pritrūko tik trijų mandatų, kad 290 vietų parlamente užsitikrintų absoliučią daugumą. Nepaisant to, iškovoję 143 vietas, jie tapo didžiausia parlamentine frakcija. Griežto kurso šalininkai laimėjo 86 vietas, o nepriklausomi atstovai – 61.

Nuosaikieji reformatoriai remia H. Rouhani ir susitarimą dėl branduolinės programos, kurį Iranas ir pasaulio valstybės pasiekė pernai. Šios politinės jėgos sėkmė gali padidinti paties H. Rouhani galimybę laimėti prezidento rinkimuose kitais metais.

Taip pat skelbiama, kad naujajame parlamente po prisaikdinimo kitą mėnesį moterų bus daugiau nei dvasininkų, ir tai bus pirmas toks šios šiitiškos respublikos parlamentas, bylojantis apie šalies politikos evoliucionavimą.