Pasaulyje

2021.02.25 12:01

Diplomatai: Borrelis atsiprašė, kad Maskvoje su Lavrovu elgėsi nepakankamai agresyviai

LRT.lt2021.02.25 12:01

Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis atsiprašė kolegų dėl savo vizito Rusijoje, kurio metu esą elgėsi nepakankamai agresyviai, skelbia portalas euractiv.com.

Susitikimo su ES užsienio reikalų ministrais metu, J. Borrellis pripažino, kad pokalbio su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu buvo padaryta klaidų, skelbia diplomatiniai šaltiniai.

Europos Komisija šios informacijos nepatvirtino, bet teigė, kad „priešingai, diskusijose apie vizitą į Maskvą dauguma užsienio reikalų ministrų jį palaikė“.

„Jis pripažino, kad susitikime su Lavrovu nebuvo pernelyg atkaklus“, – tikino vienas šaltinis.

Tas pats šaltinis patikino, kad nei vienas iš ES šalių užsienio reikalų ministrų kritikavo J. Borrellio vizito metu pademonstruotą laikyseną, o daugiau kritikos kliuvo S. Lavrovui ir Rusijos pozicijai.

ES diplomatijos vadovo J. Borrellio vizitas nustebino ir visko mačiusius diplomatus, o jis pats sulaukė gana aktyvios kritikos už tai, kad ryžosi sudalyvauti Kremliaus organizuojamame susitikime.

Kai kurie jo vizitą Maskvoje net laikė savotišku „pasityčiojimu“ iš ES.

Šią savaitę ES rado sutarimą dėl individualių sankcijų Rusijos režimo asmenims pritaikymo, kurie prisidėjo prie opozicionieriaus Aleksejaus Navalno įkalinimo.

Oficialiai susitarimas dėl sankcijų turėtų būti pasirašytas kitą savaitę.