Pasaulyje

2021.02.25 11:08

Varšuvoje iškilo aukščiausias ES dangoraižis – baiminamasi, kad dėl pandemijos pastatas gali neatsipirkti

Justinas Vainilavičius, Justė Tamošaitienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.25 11:08

Lenkijos sostinėje Varšuvoje iškilo aukščiausias Europos Sąjungoje dangoraižis, keliasdešimt centimetrų pralenkęs iki Brexito aukščiausio dangoraižio titulą Bendrijoje turėjusį Londono Šardą. Tačiau dėl pandemijos daugiausia biurams skirto pastato ateitis – miglota.

Varšuvoje baigiamas statyti aukščiausias Lenkijoje – ir visoje Europos Sąjungoje – dangoraižis, tik kiek žemesnis nei Vilniaus televizijos bokštas.

Žinios. Neringos savivaldybė naujus butus išdalijo valdininkams, skurstantieji liko be nieko

Ant stogo pritvirtinus 80-ies metrų strėlę – pastato aukštis dabar siekia 310 metrų. Tai 40-ia centimetrų daugiau nei Šardas Londone, iki Brexito buvęs aukščiausiu dangoraižiu bendrijoje.

Britų architekto Normano Fosterio firmos projektuotas Varso bokštas turėjo būti veržlios Lenkijos ekonomikos simbolis, bet darbui per pandemiją didele dalimi persikėlus į namus, nuogąstaujama ar investicijos atsipirks.

„Kaip ir visa ekonomika, biuro patalpų nuomos rinkai buvo sunkūs metai. Daug potencialių nuomininkų sprendimus atšaukė arba atidėjo“, – sakė statybų projekto vadovas Maciejus Olczykas.

Dangoraižio statytojai tikisi, kad darbuotojai anksčiau ar vėliau grįš į biurus, ir žada saugią darbo aplinką: papildomai investuota į ventiliacijos sistemas, jų reguliarų valymą, apsauginius ekranus, bekontakčius sprendimus.

„Daug kompanijų situaciją vertina kaip laikiną ir visi nori grįžti į normalų gyvenimą, koks buvo prieš pandemiją“, – tikino M. Olczykas.

Dangoraižyje taip pat bus įrengta apžvalgos aikštelė, panoraminiai restoranai ir barai. Daugiaaukštis turėtų būti atidarytas kitų metų pradžioje.