Pasaulyje

2016.04.30 16:05

Teroro išpuolis prie Bagdado nusinešė 23 žmonių gyvybę

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.30 16:05

Netoli Bagdado pakelėje paliktas užminuotas automobilis šeštadienį sprogo, kai pro šalį ėjo šiitų maldininkai, žuvo mažiausiai 23, sužeisti mažiausiai 38 žmonės, pranešė saugumo pareigūnai ir medikai, kai šimtai protestuojančiųjų sostinėje reikalavo reformų, o parlamentas vėl mėgino keisti ministrus.

Iraką jau kelias savaites drebina politinė sumaištis, premjerui Haiderui al-Abadžiui stengiantis pakeisti vyriausybės sudėtį.

Tiek Vašingtonas, tiek Jungtinės Tautos perspėja, kad ši krizė gali atitraukti dėmesį nuo kovos su grupuote „Islamo valstybė“ IS), kuri dažnai rengia išpuolius su sprogdinimais prieš civilius.

Užminuotas automobilis sprogo Nahravano rajono kelyje, kuriuo šiitų maldininkai eina į Imamo Musos Kadhimo šventyklą Bagdado šiaurinėje dalyje atlikti kasmetinių ritualų, sakė pareigūnai.

IS džihadistų grupė pareiškė surengusi šią ataką ir nurodė, kad mirtininkas detonavo tris tonas sprogmenų, kuriais buvo pakrautas automobilis. Džihadistai daugumą Irako gyventojų sudarančius šiitus laiko eretikais.

Panašūs išpuoliai rengiami kasmet, kai dešimtys tūkstančių maldininkų renkasi pagerbti 7-ojo iš 12 itin gerbiamų imamų – Musos Kadhimo, nunuodyto 799 mūsų eros metais. Ši piligrimystė pastaruoju metu virto įspūdingu renginiu, per kurį gyvenimas Irako sostinėje apmiršta kelias paras.

Praėjusiais metais tuo metu per tokį išpuolį žuvo 13 žmonių.

Protestai Bagdade

Bagdade šeštadienį šimtai žmonių ėjo į demonstraciją, kad paspaustų vyriausybę vykdyti reformas.

Demonstrantai rinkosi Tahriro aikštėje netoli įtvirtintos ir itin saugomos Žaliosios zonos, kurioje yra vyriausybės būstinė.

„Mes siunčiame žinią parlamentui, kad šiandien turite paskutinę progą visiškai pakeisti vyriausybę“, – sakė vienas demonstrantų Hassanainas Ali.

H. al-Abadis siūlė dabartinę partinę vyriausybę pakeisti technokratais, bet tam priešinasi galingosios politinės partijos, kurios nori kontroliuoti ministerijas ir fondus.

Vėliau pranešta, kad tūkstančiai protestuotojų prasiveržė į saugomą Žaliąją zoną ir ėmė siaubti parlamento pastatą, nes įstatymų leidėjai vėl nesugebėjo patvirtinti naujo ministrų kabineto

Daugelį metų pagrindinius vyriausybės postus partinės ir religinės grupės dalijasi pagal kvotas, o demonstrantai siekia, kad tokiai tvarkai ateitų galas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt