Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.01 23:05

Kenijoje sugriuvus šešiaaukščiui ieškoma gyvų likusių žmonių

LRT.lt, BNS 2016.05.01 23:05

Kenijos sostinėje Nairobyje gelbėtojai šeštadienį darbavosi ieškodami gyvų likusių žmonių, šešių aukštų pastatui sugriuvus dėl potvynio, pranešė Raudonasis Kryžius, nurodęs, kad 45 žmonės jau buvo ištraukti gyvi iš po griuvėsių.

Pasak naujienų agentūros „The Associated Press“, Nairobio policija patvirtino septynių žmonių žūtį.

Raudonasis Kryžius nurodė, kad dar vienas išgyvenęs žmogus buvo ištrauktas iš didžiulės griuvėsių krūvos anksti ryte, praėjus apie 10 valandų nuo pastato sugriuvimo penktadienio vakarą. Praėjusią naktį sostinėje pliaupė smarki liūtis, bet paryčiais dangus pragiedrėjo.

Kenijos Raudonojo Kryžiaus atstovė negalėjo patvirtinti vietos žiniasklaidos pranešimų apie žuvusius.

„Dar per anksti kalbėti apie žuvusius žmones; mes neturime tokios informacijos“, – atstovė Arnolda Shiundu sakė naujienų agentūrai AFP.

„Nežinome, kiek žmonių yra po griuvėsiais, bet bijome, kad keletas jų ten tebėra, – pridūrė ji. – Mes tebeieškome. Atvažiavo kranas; budi greitosios pagalbos automobiliai.“

Septynių aukštų pastatas tankiai apgyventame Hurumos rajone sugriuvo apie 21 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku po vienos smarkiausių liūčių nuo šių metų lietingojo sezono pradžios, aiškino A. Shiundu.

Dėl liūties daugelyje miesto vietų kilo potvynių ir įvyko žemės nuošliaužų.

„Mūsų žmonės yra įvykio vietoje; ten visiškas chaosas“, – sakė A. Shiundu.

Vietos žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matytui, kaip kariai, policininkai ir civiliai ieško gyvų likusių žmonių tarp sugriuvusio namo nuolaužų.

Anksčiau penktadienį vieną sklypą juosusi siena sugriuvo dėl potvynio kitoje miesto dalyje, kur žuvo mažiausiai trys žmonės, nurodė vietos žiniasklaida.

Nairobyje kelerius pastaruosius metus vyko itin intensyvios statybos, bet naudojamų medžiagų kokybė ir paskubomis atliekami darbai kelia susirūpinimą dėl statinių saugumo.

Auganti vidurinė klasė smarkiai padidino būsto paklausą, tuo pačiu ir nekilnojamojo turto kainas šios Rytų Afrikos šalies sostinėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi