Pasaulyje

2021.02.24 16:04

Lavrovas apkaltino Vakarus „savanaudiškumu“ pandemijos metu

pasisakė ir Putinas; atnaujinta 18.33
BNS2021.02.24 16:04

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį apkaltino Vakarus, kad pasaulis esą nesivienija kovai su pandemija ir jos ekonominėmis pasekmėmis.

Sakydamas kalbą Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje Rusijos diplomatijos vadovas kritikavo Vakarus už įvestas sankcijas, nesustabdomas net koronaviruso pandemijos sukelto pasaulio ekonomikos nuosmukio sąlygomis.

„Deja, nepaisant pandemijos ir akivaizdaus poreikio sutelkti mūsų pastangas, kai kurios mūsų partnerės Vakaruose atsisako peržiūrėti savo savanaudiškumą ir atsisakyti savo prievartos ir neteisėtų bauginimo bei spaudimo metodų“, – sakė jis, kalbėdamas vaizdo ryšiu.

S. Lavrovas apkaltino Vakarų šalis „trokštant pasinaudoti pandemija, kad nubaustų „nepageidautinas“ Vyriausybes“.

Europos Sąjunga šią savaitę sutarė į sankcijų sąrašą įtraukti keturis Rusijos pareigūnus dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimo.

Šis žingsnis dar labiau padidino įtampą Maskvos ir Vakarų santykiuose, ir šiuo metu jie yra labiausiai įtempti nuo Šaltojo karo pabaigos

Po 2014 metų Rusijos įvykdyto Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksijos ES ir JAV paskelbė Rusijai virtinę sankcijų Maskvai.

Pastarosiomis savaitėmis Ukraina ir Latvija blokavo virtinės prorusiškų televizijos kanalų transliacijas jų teritorijoje.

S. Lavrovas sako kalboje pasmerkė šiuos žingsnius, pavadindamas juos „politine cenzūra“.

„Tie, kurie dešimtmečiais visam pasauliui pamokslavo apie žodžio ir išraiškos laisvę, dabar demonstruoja netoleranciją alternatyvioms pažiūroms“, – sakė jis.

Rusijos užsienio reikalų ministras taip pat užsipuolė socialinius tinklus, anot jo, „atvirai manipuliuojančius viešąja nuomone ir draudžiančius arba cenzūruojančius vartotojų turinį savo nuožiūra“.

Rusija pernai atvėrė kelią reguliuotojams blokuoti tokias interneto platformas kaip „Facebook“ ir „YouTube“, jeigu jose cenzūruojamas rusų sukurtas turinys.

V. Putinas kaltina Vakarus norint „supančioti“ Rusiją

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paragino vidaus žvalgybos agentūrą saugoti nuo Vakarų bandymų „supančioti“ šalį, Europos Sąjungai susitarus dėl naujų sankcijų Maskvai.

Kreipdamasis į Federalinę saugumo tarnybą (FSB) savo metinėje kalboje V. Putinas sakė, kad Vakarai „bando supančioti mus ekonominėmis ir kitokiomis sankcijomis“.

„Mes susiduriame vadinamąja Rusijos sutramdymo politika“, – sakė jis.

„Tai susiję ne su konkurencija,.. o su nuolatiniu ir labai agresyviu veikimo būdu, kuriuo siekiama sužlugdyti mūsų plėtrą, ją sulėtinti, sukurti problemų prie mūsų sienų“, – pridūrė V. Putinas.

Pasak Rusijos vadovo, Vakarai imasi įvairių priemonių „nuo arsenalo iki specialiųjų tarnybų“.

Anksčiau šį mėnesį V. Putinas apkaltino Vakarus naudojantis A. Navalnu – kurį, pasak jo, remia JAV saugumo tarnybos – tam, kad „sutramdytų“ Rusiją. Šis terminas būdavo vartojamas apibūdinti JAV strategiją Sovietų Sąjungos atžvilgiu Šaltojo karo metais.

Trečiadienį Rusijos lyderis paragino FSB Vakarų keliamą grėsmę padaryti šių metų savo darbo prioritetu, iškeliant jį šalia terorizmo prevencijos.

„Bet kokių bandymų uzurpuoti Rusijos žmonių teisę patiems priimti sprendimus dėl jų ateities nuslopinimas turėtų būti taip pat jūsų dėmesio lauke“, – sakė jis.