Pasaulyje

2016.04.29 21:09

Baltijos šalyse NATO ruošiasi dislokuoti apie 4 tūkst. karių

ELTA 2016.04.29 21:09

NATO šalys ruošiasi dislokuoti Baltijos regione apie 4 tūkst. karių, stiprindamos Aljanso buvimą Europos rytuose. Tai penktadienį pranešė laikraštis „The Wall Street Journal“, remdamasis šaltiniais Europoje ir Jungtinėse Valstijose.  

Leidinio pašnekovų duomenimis, JAV gali nusiųsti į Baltijos šalis du batalionus, o dar po vieną batalioną – Vokietijos ir Didžiosios Britanijos ginkluotosios pajėgos.

JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas Robertas Workas leidiniui patvirtino, kiek iš viso karių Aljansui priklausančios Vakarų šalys ketina dislokuoti Baltijos regione. Pasak jo, NATO karinio buvimo didinimas susijęs su išaugusiu Rusijos aktyvumu šiame regione.

Šių metų vasario mėnesį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad 28 Aljanso šalių gynybos ministrai per susitikimą Briuselyje pritarė pasiūlymui didinti NATO karinį buvimą Europos rytuose, rytinėje Viduržemio jūros dalyje ir Juodojoje jūroje. Jis taip pat informavo, kad konkretūs sprendimai dėl NATO buvimo prie rytinių Aljanso sienų didinimo bus priimti per NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje šių metų liepą.