Pasaulyje

2021.03.01 22:20

Pensijos tarnybiniams šunims ir žirgams – Lenkija skelbia moralinę pareigą pasirūpinti pareigūnais

LRT.lt2021.03.01 22:20

Lenkijos Vyriausybė siekia įvesti pensijas policijos pajėgose tarnavusiems šunims ir arkliams, rašo „Notes from Poland“. 

Šiuo metu į užtarnautą poilsį išėję tarnybiniai gyvūnai iš valstybės negauna jokios paramos. Kaip praneša „Polsat News“, praktikoje tai reiškia, kad tarnybą baigusius policijos šunis paprastai pasiima su jais dirbę kinologai, kurie juos prižiūri savo lėšomis.

„Mes pasinaudojame gyvūnais, o po to, kai jie baigia tarnybą, jų atsikratome“, – televizijos žurnalistams sakė vienas Lenkijos pasienietis, šuns vardu Elmo prižiūrėtojas.

Netrukus situacija turėtų keistis. Ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerija, kuriai pavaldi policijos tarnyba, paskelbė ketinanti teikti įstatymo projektą, numatantį išmokas tarnybą baigusiems gyvūnams.

„Šiuo įstatymu būtų užtikrintas gyvūno išlaikymas ir veterinarinė priežiūra iki gyvos galvos“, – sakė vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis. Jis tikisi, kad priemonės, kurios bus taikomos policijoje, sienos apsaugos tarnyboje ir priešgaisrinėje apsaugoje tarnavusiems šunims ir žirgams, sulauks įvairių partijų paramos.

„Šiuo metu tarnybose turime apie tūkstantį šunų ir kelias dešimtis arklių, – tęsė M. Kaminskis. – Tai – nepaprasti gyvūnai. Jų dėka buvo išgelbėta ne vieno žmogaus gyvybė ir sulaikyta daug pavojingų nusikaltėlių. Rūpintis jais yra mūsų moralinė pareiga.“

„Mūsų keturkojai pareigūnai vaidina labai svarbų vaidmenį, – sakė Lenkijos generalinio policijos komisariato vadovas Jaroslawas Szymczykas. – Todėl turime pasirūpinti tais, kurie jau baigė tarnybą.“

Teisės aktai ir toliau leistų pareigūnams ar gyvūnų globos organizacijoms pasiimti į pensiją išėjusius gyvūnus. Bet pašaro, gydymo ir kitas išlaidas padengtų valstybė.

Pasienietis, Elmo prižiūrėtojas, „Polsat“ teigė besidžiaugiantis tuo, kad „nereikės jaudintis ir savo lėšomis rūpintis šunimi, kuris daugelį metų nemokamai tarnavo valstybei ir jos piliečiams“.

Viena labdaros organizacija, valdanti vienintelę prieglaudą Lenkijoje, kurioje priimami į užtarnautą poilsį išėję policijos šunys ir arkliai, tikisi, kad nauji teisės aktai bus taikomi ir tiems gyvūnams, kurie jau anksčiau baigė tarnybą.

„Svarbu, kad įstatymas būtų taikomas ir atgaline data jau į pensiją išėjusiems žirgams“, – sakė prieglaudoje dirbantis Slawomiras Walkowiakas. Šiuo metu jie išlaikomi iš žmonių suaukotų lėšų.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10