Pasaulyje

2021.02.24 14:46

Europoje konfiskuota rekordinė kokaino siunta – 23 tonos

BNS2021.02.24 14:46

Vokietija ir Belgija konfiskavo 23 t kokaino – didžiausią šių narkotikų kiekį Europoje, trečiadienį pranešė vokiečių muitinė.

„Už šį didžiulį kokaino kiekį gatvėse būtų gauti keli milijardai eurų“, – sakoma muitinės pranešime.

Vokietijos pareigūnai 16 t kokaino vasario 12-ąją surado paslėptas iš Paragvajaus atkeliavusiuose konteineriuose Hamburgo uoste.

Atliekant bendrą tyrimą su Nyderlandų pareigūnais buvo surasta dar 7,2 t kokaino Antverpeno uoste Belgijoje, nurodė Vokietijos muitinė.

Antradienį Nyderlanduose buvo areštuotas 28 metų vyras, siejamas su šiomis narkotikų siuntomis.

Hamburgo uoste dirbantys muitininkai nusprendė labiau pasidomėti konteineriais iš Paragvajaus, kai pastebėjo „aiškių pažeidimų“ dėl jų turinio.

Konteineriuose turėjo būti skardinės su glaistu, bet po „tikrų prekių sluoksniu... daugelyje skardinių iš tikrųjų buvo kiti produktai“, sakė muitininkai.

Tyrėjai nurodė iškrauti konteinerius ir surado daugiau kaip 1,7 tūkst. skardinių su kokainu.

„Tai didžiausias kokaino kiekis, kada nors konfiskuotas Europoje, ir viena didžiausių pasaulyje konfiskuotų siuntų“, – nurodė Vokietijos muitinė, kalbėdama apie Hamburge aptiktus narkotikus.

Pernai pagal tarptautinį teisėsaugos projektą, kurį padėjo vykdyti Jungtinės Tautos, iš viso buvo konfiskuota 102 t į Europą siųsto kokaino.