Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.29 18:51

Ant Vokietijos oro uostų pakibo juodas debesis

Laužomas stereotipas apie akylesnius vokiečių pareigūnus. Įsivaizdavimas, kad šios tautybės pareigūnai turi ypatingus gebėjimus, pasirodo, deja, nėra teisingas. Europos Komisija Vokietijai netgi iškėlė bylą Europos Sąjungos Teisingumo teisme dėl aplaidumo užtikrinant oro uostų saugumą.

Apie naujausią nesusipratimą pranešė vietos visuomeninis transliuotojas ZDF, pastebėjęs, kad internete jau porą mėnesių galima nesunkiai rasti Kelno oro uosto evakuacijos planus, kurie skirti teroristinių atakų atvejams. Tokie planai privalo būti slapti.


Vokietijos oro saugumo ekspertas Heinrichas Groabongardtas neigiamai įvertino tokį viešumą ir vadina atvira grėsme.

„Ne kartą matėme Irake, kaip po pirmo sprogimo būna antras, todėl žinant, kur susirinks evakuotis ketinantys keleiviai, galima pridaryti labai daug žalos“, – apie galimus scenarijus kalbėjo specialistas.

Po televizijos reportažo evakuacijos planą Kelno oro uostas iš interneto galiausiai pašalino ir tikina, kad viešumoje prieinamos buvo tik gairės, o ne konkrečios evakuacijos detalės.

Kelno oro uostas pažadėjo ištirti, kas ir kodėl planą paskelbė internete. Tačiau tai jau ne pirmas šio septinto pagal dydį Vokietijoje oro uosto pažadas. Po panašaus kito visuomeninio transliuotojo – WDR – reportažo jis taip pat žadėjo pagerinti apsaugos darbuotojų įgūdžius, kai šių metų vasarį įprastais keleiviais persirengę Europos Komisijos pareigūnai sugebėjo šešis kartus iš dvylikos per patikrą pranešti ginklų ar sprogstamųjų medžiagų.

Per kitą bandymą pareigūnai Kelno oro uostą įspėjo iš anksto, kad tikrins pareigūnų įgūdžius. Tačiau įspėti pareigūnai pasirodė dar žioplesni ir ginklų bei sprogstamųjų medžiagų nepastebėjo net devynis kartus iš dvylikos.

Išsamiau apie saugumo spragas oro uostuose – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi