Pasaulyje

2021.02.24 10:36

Vokietijos vyskupų konferencijos generaline sekretore pirmą kartą išrinkta moteris

BNS2021.02.24 10:36

Vokietijos katalikų vyskupai antradienį pirmą kartą išrinko moterį savo generaline sekretore, o šis žingsnis buvo sveikinamas kaip aiškus krizės purtomos Bažnyčios modernizacijos ženklas.  

50-metė teologė Beate Gilles liepos 1 dieną perims Vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus pareigas iš Hanso Langendoerferio ir bus atsakinga už vyskupų priimtų sprendimų įgyvendinimą.

„Tai aiškus ženklas, kad vyskupai vykdo savo susitarimą skirti moterų į vadovaujamas pozicijas“, – sakė Vyskupų konferencijos pirmininkas Georgas Baetzingas.

H. Langendoerferis Vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus pareigas ėjo 24 metus.

Šią savaitę 68 vyskupai vaizdo ryšiu dalyvauja pavasario plenariniame posėdyje, temdomame skandalo dėl prieštaringai vertinamo kardinolo – Kelno arkivyskupo Rainerio Marios Woelki.

Įtakingas kardinolas neleido skelbti ataskaitos apie jo vyskupijos – didžiausios Vokietijoje – narių galimai vykdytą nepilnamečių seksualinį išnaudojimą.

R.M. Woelki sprendimas sulaukė audringos nukentėjusiųjų reakcijos, jis vis garsiau kritikuojamas tiek Bažnyčios narių, tiek už jos ribų.