Pasaulyje

2021.02.24 10:04

Seimo pirmininkė: Pavilioniui viešint Sakartvele reikėjo būti ypač diplomatiškam

Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2021.02.24 10:04

Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkui konservatoriui Žygimantui Pavilioniui vizito į Sakartvelą metu reikėjo būti ypatingai diplomatiškam. Seimo pirmininkė atkreipia dėmesį, kad bet kuris neatsargus pareiškimas „nedraugiškų jėgų“ bus panaudotas, siekiant pakenkti Lietuvos ir Sakartvelo santykiams.

„Jei Europos demokratinei bendruomenei kyla klausimų dėl tų procesų, kurie vyksta Sakartvele, tai, matyt, kad pagrindo abejonėms yra. Bet akivaizdu, kad net turint labai tvirtą asmeninę poziciją nuvykus į Sakartvelą reikėjo būti ypatingai diplomatiškam“, – LRT radijui teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Nors Seimo pirmininkė patikino neabejojanti Ž. Pavilionio geromis intencijomis, tačiau akcentavo, kad politikos pasisakymuose diplomatiškumo galėjo būti daugiau.

„Bet kuris neatsargus pareiškimas gali ir bus panaudotas mums nedraugiškų jėgų, tų, kurios galbūt nori ir supykdyti, ir galbūt kažkokį pleištą įkalti tarp mūsų dviejų valstybių“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas kritikos susilaukė, kai viešėdamas Sakartvele ir dalyvaudamas opozicinėms jėgomis surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad Sakartvelo opozicijos lyderio Nikanoro Melijos suėmimas galėtų sukelti tarptautinį atsaką ir galimas sankcijas.

Sakartvelo opozicijos lyderis Nikas Melia buvo sulaikytas antradienį. Saugumo pajėgos antradienį per politiko sulaikymą prie jo partijos būstinės panaudojo ašarines dujas. Po Sakartvelo opozicijos lyderio suėmimo į antivyriausybinius protestus susirinko tūkstančiai demonstrantų. Šimtai riaušių policijos pareigūnų panaudojo ašarines dujas prieš opozicijos rėmėjus, susirinkusius prie N. Melia'os partijos „Vieningasis nacionalinis judėjimas“ būstinės. Per tą patį reidą buvo suimta ir dalis opozicijos lyderio rėmėjų.

Politinė krizė Sakartvele prasidėjo po spalį vykusių parlamento rinkimų, kuriuos aptemdė įtarimai dėl sukčiavimo.