Pasaulyje

2021.02.24 09:56

Baltarusijos URM vadovas vėl užsipuolė Lietuvą ir ES valstybes – apkaltino „žmogaus teisių pažeidimais“

LRT.lt2021.02.24 09:56

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladzmiras Makejus dar kartą užsipuolė Europos valstybes, tarp jų ir Lietuvą, kaltindamas jas žmogaus teisių pažeidimas, praneša Baltarusijos valstybinė naujienų agentūrą „BelTa“.

Per Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių tarybos posėdį Baltarusijos atstovas užsipuolė Vakarus, „esą šie patys pažeidžia žmogaus teises“.

V. Makejus sakė, kad Belgijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje ir Prancūzijoje „nuolat vyksta protestai, kuriuose naudojamas perteklinis protestuotojų ir pareigūnų smurtas“.

Pasak jo, Vakarai esą „bando nusimesti atsakomybę nuo savų problemų šalies viduje ir būtent todėl taip kreipia dėmesį į padėtį Baltarusijoje“.

Baltarusijos užsienio reikalų ministras V. Makejus ragino „žvelgti į padėtį ir esą vykdomus žmogaus teisių pažeidimus Lenkijoje, Lietuvoje ir Čekijoje“.

„Kodėl šios šalys mano, kad gali kaltinti kitas valstybes? Mažumų padėtis Latvijoje, rumunų deportacijos iš Prancūzijos, neonacių veikla Estijoje, politiškai motyvuojami reporterių persekiojimai ir rusakalbių reporterių veikla Lietuvoje. Kodėl šios problemos nėra sprendžiamos?“, – ES valstybes JT žmogaus teisių posėdyje užsipuolė V. Makejus.