Pasaulyje

2016.04.29 20:42

Norvegijoje nukrito sraigtasparnis su keliolika žmonių

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2016.04.29 20:42

Ties Norvegijos vakarine pakrante penktadienį į jūrą nukritus sraigtasparniui su 13 juo skridusių žmonių, iš vandens buvo iškelta 11 žuvusiųjų, manoma, kad žuvo ir du likusieji, pranešė gelbėjimo tarnybos.

BBC duomenimis, sraigtasparniu skrido 11 norvegų, britas ir italas.

Sraigtasparnis „Super Puma“ nukrito apie vidurdienį salyne ties Bergenu, antruoju pagal dydį Norvegijos miestu.

„Manome, kad visi 13 yra negyvi“, – sakė naujienų agentūrai AFP gelbėjimo tarnybos „Sola“ atstovas Borge Galta (Bergė Galta).

Penktadienį vakare gelbėjimo ir paieškos operacija buvo nutraukta.

Sraigtasparniu „Super Puma“, kuris sudužo skrisdamas iš naftos gavybos platformos Šiaurės jūroje, keliavo 11 norvegų, vienas britas ir vienas italas, nurodė gelbėjimo centras „Sola“.

Nelaimės priežastis dar nenustatyta.

Sraigtasparnis subyrėjo į gabalus netoli nedidelės salos; jo nuolaužų rasta ir sausumoje, ir jūroje. Dalis sraigtasparnio guli 5–7 metrų gylyje, maždaug 20 metrų nuo kranto, sakė gelbėtojai.

Kitas gelbėjimo centro „Sola“ atstovas, Andersas Bangas Andersenas, sakė naujienų agentūrai AFP, kad sraigtasparnis skrido į Bergeno oro uostą, kai sudužo su 11 keleivių ir dviem pilotais.

Jis grįžo iš „Gullfaks B“ platformos viename didžiausių Norvegijos naftos telkinių, kurį eksploatuoja valstybinė bendrovė „Statoil“.

„Gabalai išsilakstė ore“

Keli liudininkai sakė matę, kaip orlaivis krenta spirale, tada sekė galingas sprogimas, jūroje matyta iškritusių žmonių.

„Buvo sprogimas, ir labai keistas variklio garsas, pažvelgiau pro langą. Pamačiau į jūrą krentantį sraigtasparnį. Paskui pamačiau didelį sprogimą“, – pasakojo viena salos gyventoja laikraščiui „Bergensavisen“.

„Gabalai (sraigtasparnio) išsilakstė ore“ , – sakė ji, dar pridūrusi, kad matė kaip nuo orlaivio atsiskiria rotorius.

Ši katastrofa yra mirtingiausia sraigtasparnio nelaimė Norvegijoje nuo 1978 metų, kai sraigtasparniui nukritus į jūrą, žuvo 18 žmonių.